X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik KRS o przeszłości Józefa Iwulskiego. "Są świadkowie, są dokumenty"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 08:48
- Jak było naprawdę w kontekście historycznym to wie tylko, albo aż, pan sędzia Iwulski - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera, komentując doniesienia o działalności w PRL kierującego obecnie Sądem Najwyższym Józefa Iwulskiego. 
Audio
  • Maciej Mitera o przeszłości Józefa Iwulskiego (Jedynka/Sygnały dnia)

Jeden z portali informacyjnych podał w niedzielę, że kierujący Sądem Najwyższym sędzia Józef Iwulski orzekał nie w jednym, jak sam twierdzi, lecz w kilku procesach politycznych za czasów PRL; skazywani w nich byli opozycjoniści. Z kolei poniedziałkowa "Gazeta Polska Codziennie" podaje, że dotarła do akt IPN, z których wynika, że sędzia Iwulski w 1976 r. został skierowany do ośrodka szkolenia WSW, gdzie po uzyskaniu "szlifów kontrwywiadu wojskowego PRL" odbył półroczne praktyki. Miało to miejsce w Oddziale WSW Kraków. Z kolei 12 lipca rzecznik rady informował, że KRS negatywnie zaopiniowała oświadczenie Józefa Iwulskiego, dotyczące dalszego orzekania mimo ukończenia 65. roku życia.

My jako Rada pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawnymi, czyli dokonaliśmy analizy, czy w świetle obowiązujących przepisów pan sędzia Iwulski spełnił te wymogi - powiedział w "Sygnałach dnia" Maciej Mitera. - Uznaliśmy, i to było chyba wyrażone jednogłośnie w naszym stanowisku i głosowaniu, że były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikację - dodał. Gość Jedynki podkreślił, że rada zatrzymała się na kwestiach prawnych i nie zajmowała się przeszłością sędziego. 

Mitera wskazał, że choć całą prawdę o swoich uczynkach zna sędzia, to są świadkowie i dokumenty. Dodał, że świadkowie to źródła osobowe, świadek może się mylić, pewnych rzeczy nie pamiętać, ale pozostają dokumenty. - Dla mnie źródło jest najważniejsze. Jeżeli te źródła są, to jest problem jak je kwestionować - dodał. 

Gość w rozmowie odniósł się także do oświadczenia zarządu Stowarzyszenia Sędziów Iustitia, w którym napisano między innymi, że konkursy na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego ogłoszone obwieszczeniem prezydenta są nieważne. Komentował również informacje o konsultacjach sędziego skazującego Mariusza Kamińskiego i Maciej Wąsika z ekspertem PO w sejmowej komisji ds. służb specjalnych, byłym funkcjonariuszem UOP Piotrem Niemczykiem. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Maciej Mitera (rzecznik KRS)

Data emisji: 16.07.2018

Godzina emisji: 7.15

fc/kh

Zapis rozmowy

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Sądu Najwyższego Józef Iwulski negatywnie zaopiniowany przez KRS

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:45
Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zaopiniowała 5 sędziów Sądu Najwyższego, którzy mimo ukończenia 65. roku życia wyrazili wolę dalszego orzekania. 7 sędziów, w tym prezes Józef Iwulski, zostało zaopiniowanych negatywnie - poinformował rzecznik KRS Maciej Mitera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Kanthak: zmiany w ustawie o SN mają uprosić procedurę wyboru I Prezesa Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 20:20
- Projekt zmian w Prawie o prokuraturze i w ustawie o Sądzie Najwyższym to zmiana czysto techniczna, która ma uprościć procedurę wyboru I prezesa SN - powiedział w czwartek TVN24 rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak.
rozwiń zwiń