more_horiz

Mariusz Orion Jędrysek: energia geotermalna przyczyni się do lepszej jakości powietrza

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 09:00
- W centrach miast, tam gdzie jest największy problem, wybudowanie geotermii oznacza zupełną eliminację emisji związanej z ogrzewaniem - mówił na antenie Jedynki Mariusz Orion Jędrysek. Wicemnister środowiska i główny geolog kraju mówił o inwestycji w energię geotermalną, która może się przyczynić do poprawy jakosći powietrza w Polsce.
Audio
  • Wiceminister środowiska o korzyściach energii geotermalnej (Sygnały dnia/Jedynka)

Wiceminister środowiska podkreślił, że jednym z celów jego resortu jest zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii. Zwrócił uwagę, że ruszył program geotermalny, który jego zdaniem już zaowocował "dużymi sukcesami". - Dotychczas mamy sześć instalacji geotermalnych ogrzewających miasta w ciągu czterdziestu lat, natomiast w ciągu dwóch lat rząd Prawa i Sprawiedliwości zainicjował już dziesięć tego typu instalacji - mówił.

Mariusz Orion Jędrysek mówił o specyfice i zaletach geotermii. Jak stwierdził "jest to trudna technologia", ale "Polska ma dość dobre warunki" do inwestycji w ten rodzaj energii. Jedną z jej zalet jest niewielka powierzchnia jaką zajmuje. - Cała instalacja zajmuje kilkanaście arów i to wszystko - mówił wiceminister środowiska. Dodał, że "nie ma porównania do tego, ile miejsca zajmują panele słoneczne czy wiatraki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Orion Jędrysek (wiceminister środowiska)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 8.16

msze/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego nie staliśmy się łupkową potęgą? "Główną przyczyną było podwyższone ryzyko inwestycyjne"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 10:24
- Pojawiły się inne kraje, które zaczęły inwestować, pierwsze niepowodzenia były zniechęcające. Wprowadzono podatek bardzo mocno podwyższający koszty przyszłej eksploatacji. To się wszystko skumulowało. Główną przyczyną było podwyższone ryzyko inwestycyjne - mówił na antenie radiowej Jedynki o niepowodzeniach związanych z wydobyciem gazu łupkowego Mariusz Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju.  
rozwiń zwiń