X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mariusz Orion Jędrysek: energia geotermalna przyczyni się do lepszej jakości powietrza

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 09:00
- W centrach miast, tam gdzie jest największy problem, wybudowanie geotermii oznacza zupełną eliminację emisji związanej z ogrzewaniem - mówił na antenie Jedynki Mariusz Orion Jędrysek. Wicemnister środowiska i główny geolog kraju mówił o inwestycji w energię geotermalną, która może się przyczynić do poprawy jakosći powietrza w Polsce.
Audio
  • Wiceminister środowiska o korzyściach energii geotermalnej (Sygnały dnia/Jedynka)

Wiceminister środowiska podkreślił, że jednym z celów jego resortu jest zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii. Zwrócił uwagę, że ruszył program geotermalny, który jego zdaniem już zaowocował "dużymi sukcesami". - Dotychczas mamy sześć instalacji geotermalnych ogrzewających miasta w ciągu czterdziestu lat, natomiast w ciągu dwóch lat rząd Prawa i Sprawiedliwości zainicjował już dziesięć tego typu instalacji - mówił.

Mariusz Orion Jędrysek mówił o specyfice i zaletach geotermii. Jak stwierdził "jest to trudna technologia", ale "Polska ma dość dobre warunki" do inwestycji w ten rodzaj energii. Jedną z jej zalet jest niewielka powierzchnia jaką zajmuje. - Cała instalacja zajmuje kilkanaście arów i to wszystko - mówił wiceminister środowiska. Dodał, że "nie ma porównania do tego, ile miejsca zajmują panele słoneczne czy wiatraki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Orion Jędrysek (wiceminister środowiska)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 8.16

msze/kh

Czytaj także

Dlaczego nie staliśmy się łupkową potęgą? "Główną przyczyną było podwyższone ryzyko inwestycyjne"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 10:24
- Pojawiły się inne kraje, które zaczęły inwestować, pierwsze niepowodzenia były zniechęcające. Wprowadzono podatek bardzo mocno podwyższający koszty przyszłej eksploatacji. To się wszystko skumulowało. Główną przyczyną było podwyższone ryzyko inwestycyjne - mówił na antenie radiowej Jedynki o niepowodzeniach związanych z wydobyciem gazu łupkowego Mariusz Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju.  
rozwiń zwiń