X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mariusz Błaszczak: "Fort Trump" powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 07:57
- To inicjatywa polsko-amerykańska. "Fort Trump" powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości, więc nie rozmawiamy o tym "czy", tylko "jak" - mówił w "Sygnałach dnia" Jedynki Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 
Audio
  • Mariusz Błaszczak stwierdził, że "Fort Trump" na pewno powstanie (Jedynka/Sygnały dnia)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: W.Kusiński/PR

Minister obrony Mariusz Błaszczak spotka się dziś z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Głównym tematem rozmowy ma być sprawa utworzenia stałej amerykańskiej bazy w Polsce. Szef MON przebywał wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajmował się tym samym tematem.

W radiowej Jedynce stwierdził, że to, że stałe bazy powstaną "nie ulega żadnej wątpliwości". - "Fort Trump" jest inicjatywą polsko-amerykańską, "Fort Trump" powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości, więc nie rozmawiamy o tym "czy", tylko "jak". Nie rozmawiamy o tym, czy będzie wzmocnienie sił amerykańskich w Polsce, tylko jak będzie ono przebiegać, jakie będą oddziały - mówił minister obrony narodowej.

W Pentagonie powstaje raport nt. oceny inicjatywy ustanowienia stałych baz USA w Polsce. Kongres zobowiązał Departament Obrony do przedstawienia raportu do marca przyszłego roku. Na podstawie raportu Kongres zdecyduje, czy stałe bazy staną się rzeczywistością. Prowadzący spytał, czy zapowiedzi ministra na tym etapie nie są nazbyt optymistyczne. -  Moja ocena wynika z rozmów, jakie odbyłem, z ogólnej atmosfery. Wynika też z tego, co możemy usłyszeć, czy to ze strony kongresmanów, czy to ze strony Szefa Połączonych Sztabów, generała Josepha Dunforda czy też samego Jamesa Mattisa, z którym przecież rozmawiałem po raz kolejny - odpowiedział Mariusz Błaszczak.     

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Czytaj także

Mariusz Błaszczak w kwaterze NATO. Rozmowy o bazach USA

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 07:01
Minister obrony Mariusz Błaszczak ma we wtorek spotkać się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Głównym tematem rozmowy ma być sprawa utworzenia stałej amerykańskiej bazy w Polsce. 
rozwiń zwiń