more_horiz

Jarosław Sellin: na razie nie podejmujemy tematu repolonizacji mediów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 19:39
- Problem dotyczący mediów cały czas jest. W krajach europejskich nie ma takiej sytuacji, gdzie większość wydawnictw jest w rękach firm zagranicznych – stwierdził w "Sygnałach dnia" Jarosław Selin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Audio
  • Jarosław Sellin o repolonizacji mediów (Sygnały dnia/Jedynka)

Minister odniósł się do planów repolonizacji mediów, które zapowiedzieli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Partii rządzącej chodziło o zmianę w strukturach właścicielskich na polskim rynku medialnym, na którym większość firm należy do przedsiębiorstw zagranicznych. Wobec tego pojawiły się głosy nawołujące do repolonizacji mediów. Do dziś nie wiadomo według jakiej metody miałoby się to odbyć.

- Problem cały czas jest. W krajach europejskich nie ma sytuacji, gdzie większość mediów jest w zagranicznych rękach. Diagnoza jest oczywista, ale rozwiązanie problemu nie jest proste. Na razie tego tematu nie podejmujemy – zapowiedział Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury powiedział też, że podjęcie decyzji o repolonizacji mediów będzie zależało od liderów PiS-u. – Można ją podjąć w każdym momencie, ale potrzebna jest jasna deklaracja – stwierdził.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 06.12.2018

Godzina emisji: 8.14

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak