X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Michał Szczerba o obniżce akcyzy na prąd: zagłosujemy za, ale zgłosimy poprawki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 09:13
- Zagłosujemy za nowelizacją ustawy obniżającej podatek akcyzowy na prąd i opłatę przesyłową, ale zgłosimy poprawki – powiedział w audycji "Sygnały dnia" Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Michał Szczerba: zagłosujemy za nowelizacją ustawy obniżającej podatek akcyzowy na prąd i opłatę przesyłową, ale zgłosimy poprawki (Sygnały dnia/Jedynka)

W piątek Sejm i Senat zajmą się projektem ustawy, która ma zapobiec podwyżkom rachunków za prąd. Nowelizacja dokumentu ma obniżyć akcyzę na energię elektryczną oraz zmianę stawki opłaty przejściowej, co ma sprawić, że rachunki za prąd dla gospodarstw domowych oraz małych firm nie zmienią się.

- Zagłosujemy za nowelizacją, ale jednocześnie zgłosimy poprawki. Ponieważ te stawki, które proponujemy, są niższe od tych, które proponuje rząd. Założona jest stawka 5 zł za MWh, natomiast proponujemy 4,50 zł dla odbiorców indywidualnych i 2,25 zł dla przedsiębiorców oraz samorządów – powiedział Michał Szczerba.

Parlamentarzysta stwierdził, że obecnie są przygotowywane projekty ustaw na jeden rok. – Mam wrażenie, że rząd PO-PSL zostawił stabilną politykę energetyczną, a ostatnio mamy odchodzenie od tamtych celów, dlatego ceny energii w naszym kraju tak szybko szybują w górę. W związku z tym te działania, które wykonuje teraz PiS, są działaniami doraźnymi. PiS boi się w roku wyborczym dokonać zmian podwyżki cen energii dla gospodarstw indywidualnych – dodał poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Michał Szczerba (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 8.19

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak