X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akcja "Bezpieczny autokar. Ferie 2019". Andrzej Adamczyk: inspekcja nie pobłaża

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:39
- W przypadku autokarów, które przewożą dzieci na wakacje czy ferie, na szczęście jest coraz mniej rejestrowanych wykroczeń i stosunkowo mało zatrzymujemy dowodów rejestracyjnych - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w "Sygnałach dnia". Zdecydowane działania kontrolne pochwalił minister infrastrukury Andrzej Adamczyk. 
Audio
  • Ruszyła akcja "Bezpieczny autokar. Ferie 2019" (Jedynka/Sygnały dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GITD

Uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego mają już ferie zimowe. Jak co roku w tym czasie, policja i inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzą kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. Są one realizowane w ramach akcji "Bezpieczny autokar. Ferie 2019". 

- Sprawdzimy stan techniczny pojazdu, sprawdzimy czy kierowcy są trzeźwi, wypoczęci - powiedział Alvin Gajadhur z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Dodał, że kontrole są prowadzone przy głównych szlakach komunikacyjnych, ale również można poprosić inspekcję o przeprowadzenie kontroli autokaru przed wyjazdem.

Gajadhur wyliczył, że podczas ubiegłorocznej akcji, skontrolowano 1300 autokarów i zatrzymano 53 dowody rejestracyjne. - Takich autokarów, które były w fatalnym stanie technicznym, było 21 - wskazał gość Jedynki. Dodał, że na kierowców nałożono niemal 300 mandatów. 

- My pragniemy, żeby wszyscy dojechali bezpiecznie do miejsc wypoczynku i żeby bezpiecznie wrócili - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wskazał, że jak wynika z kontroli, kierowcy autobusów są trzeźwi, ale równie ważne jest, aby nie przekraczać norm czasu pracy. - Kierowca zmęczony to w skutkach często jak kierowca pod wpływem alkoholu - stwierdził. 

Minister wyjawił, że miał wątpliwości, czy kontrole autokarów nie są zbyt restrykcyjne, ale jego wątpliwości rozwiali sami kierowcy. - Jeden, drugi, trzeci kierowca powtórzył to samo – wie pan, panie ministrze, jeżeli jest jakakolwiek usterka, to mój szef, właściciel firmy, wie, że żaden autobus się nie prześliźnie - powiedział Adamczyk. Jak wyjaśnił, kierowcy nie słyszą już od przełożonych "niech pan sobie jakoś radzi", "musi pan jechać" czy "usterkę usuniemy jak pan wróci". - Inspekcja nie pobłaża i dobrze, że nie pobłaża - stwierdził minister. 

W audycji minister mówił też o pakiecie mobilności nad którym pracuje Parlament Europejski.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury), Alvin Gajadhur (GITD)

Data emisji: 12.01.2019

Godzina emisji: 7.14

fc/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Polska wyda więcej na utrzymanie kolei

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:05
Polska wyda więcej na utrzymanie infrastruktury kolejowej. Do 2023 roku będą to blisko 24 miliardy złotych. Mamy uchwalony program utrzymaniowy, który pozwoli nam zachować efekty inwestycji na lata – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
rozwiń zwiń