more_horiz

Prof. Bohdan Maruszewski: pomaganie jest wartością, która powinna łączyć wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:41
- Mija 27 lat, po 27 latach nic się nie zmieniło. Mówimy to samo – najsłabszym trzeba pomagać - powiedział w "Sygnałach dnia" kardiochirurg i jeden z twórców WOŚP prof. Bohdan Maruszewski.
Audio
  • Bohdan Maruszewski o 27. finale WOŚP (Jedynka/Sygnały dnia)
Bohdan Maruszewski
Bohdan MaruszewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. W tegoroczną zbiórkę będzie zaangażowanych 120 tysięcy osób w 1700 sztabach w Polsce i na świecie. Główny koncert WOŚP zacznie się w Warszawie na placu Defilad o 14.30, a zakończy się o 22.00. Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP zebrano ponad 126 milionów złotych. 

- Pomaganie jest dziecinnie proste. Trzeba tylko chcieć, trzeba ruszyć się z domu. Pomyśleć o kimś innym, tych najbardziej potrzebujących - powiedział prof. Bohdan Maruszewski. - 27 lat temu myśleliśmy o dzieciach z wrodzonymi wadami serca - dodał gość Jedynki i przypomniał, że zbierano wtedy na jedno urządzenie - sztuczne płucoserce potrzebne przy operacjach.

W tym roku pieniądze zebrane podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na pomoc najciężej chorym dzieciom. Pilnie potrzebnych jest kilkanaście urządzeń do rezonansu magnetycznego, nowoczesnych tomografów komputerowych, ultrasonografów, a także aparatów radiologicznych. Sprzęt trafi do 50 specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Bohdan Maruszewski (kardiochirurg)

Data emisji: 12.01.2019

Godzina emisji: 8.14

fc/kwh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szkodnik". Ostre słowa pod adresem Jerzego Owsiaka. Jest odpowiedź szefa WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:44
Łukasz Foltyn, przedsiębiorca, twórca m.in. komunikatora internetowego Gadu-Gadu zamieścił na swoim profilu wpis krytykujący działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "To nie brak sprzętu jest problemem w służbie zdrowia" - podał przedsiębiorca. "Napisałeś stek bzdur" napisał w odpowiedzi Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń