X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Caritas dla najbiedniejszych. Dyrektor organizacji : to cierpienie dzieje się na naszych oczach

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 11:59
- To pierwsza taka akcja humanitarna, gdzie Caritas organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących ludzi na świecie - przyznaje dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki. Zachęca do angażowania się w pomoc, podkreślając przy tym, że sytuacja Jemenu i Syrii jest zatrważająca.
Audio
  • Caritas dla najbiedniejszych. Dyrektor organizacji : to cierpienie dzieje się na naszych oczach (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Cineberg/Shutterstock

22 milinoy ludzi w Jemenie wymaga natychmiastowej pomocy w efekcie bombardowań. Jest to najbiedniejszy kraj Półwyspu Arabskiego, gdzie aktualnie panuje epidemia cholery, a dzieci konają z głodu na ulicy.

- Do Jemenu bardzo trudno się dostać, dlatego niesiemy pomoc dla tych, którzy uciekli do Dżibuti. Niezbędne są środki medyczne, które aktualnie ratują życie. Udało się stworzyć dwa projekty, mające na celu wdrożenie niezbędnych działań, jest to - wspracie dla uchodźców i tworzenie kliniki w Dżibuti - wspomina dyrektor organizacji.

Na to, jak będzie wyglądać pomoc i jaka metoda jej niesienia jest najbardziej wskazana, ksiądz Marcin Iżycki odpowiada - Jednak będziemy skupiać się na zbieraniu pieniędzy, a zakupy będą robione na miejscu, czy też przywożone z innych krajów. Kontenery mogłyby się okazać bardziej problematyczne w kwestii transportu. W kolejnych krokach będziemy starali się zainteresować lekarzy wolontariatem, gdzie zainteresowanych wysyłamy do Afryki, na krótkoterminowy wolontariat. Kolejnym krokiem będzie Wenezuela - dodaje.

Wojna w Syrii trwa już ósmy rok, wydaje się, że sytuacja nie ma końca. Miliony ludzi zdecydowało się na ucieczkę, a jeszcze większa ilość dzieci, jest pozbawiona edukacji. - Na pomoc w Syrii przeznaczyliśmy już prawie 37 milinów złotych, dzięki pomocy naszych rodaków i stworzyliśmy program "Rodzina Rodzinie". Dzięki temu, ludzie mogą zakupić żywność i ciepłe ubrania, gdyż temperatura tam,  jest aktualnie bardzo niska. Są to miejsca, które są kolebką chrześcijaństwa, dlatego też bardzo chcemy kierować tam pomoc.

Pomoc z Caritasu trafia do najbardziej potrzebujących już od lat. Jak wspomóc działania organizacji? Co zrobić, aby wyjechać do innego kraju, jako wolontariusz? Czym charakteryzują się programy niosące pomoc i do kogo są skierowane? Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyGrzegorz Frątczak

Gość: ks. Marcin Iżycki (dyrektor Caritas Polska)

Data emisji: 26.01.2019

Godzina emisji: 8.16

K. A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieliczka - miasto, które solą i na soli stoi

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:52
To fascynujące podziemne miasto rocznie odwiedza 1,5 milionów turystów. My też się tam wybraliśmy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interesy i portfele turystów będą lepiej chronione

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 16:00
1 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Zastąpi ona ustawę o usługach turystycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Witold Sobociński

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 07:42
Witold Sobociński był operatorem filmowym, nauczycielem akademickim, a w młodości także muzykiem jazzowy. Zmarł w wieku 89 lat.
rozwiń zwiń