X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Katarzyna Lubnauer: polityka PiS idzie w kierunku Rosji, a nie UE

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 08:44
- Bardzo wiele zależy od naszej pozycji w Unii Europejskiej. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość idzie w kierunku Rosji, a nie Unii Europejskiej - mówiła w "Sygnałach dnia" Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. 
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o wyborach do Parlamentu Europejskiego (Jedynka/Sygnały dnia)

Pięć komitetów wyborczych, które wystawią kandydatów w majowych eurowyborach, zarejestrowała do tej pory PKW. Urzędnicy czekają na następne zgłoszenia do 8 kwietnia. Wybory mają odbyć się 26 maja. 

O przygotowaniach do kampanii i samych wyborach mówiła w "Sygnałach dnia" Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej. - Na przełomie marca i kwietnia będą znane listy koalicyjne. W czasie kampanii będą trzy duże konwencje. Musi być też konwencja programowa. PiS przed wyborami do PE próbuje przekierować zainteresowanie na sprawy polskie, a trzeba jasno mówić o wizji Europy i o tym, co chcielibyśmy, żeby Europa zrobiła dla nas - przekonywała Lubnauer. 

- Bardzo wiele zależy od naszej pozycji w UE. PiS tymczasem nie potrafi zapewnić nam odpowiedniego miejsca. Polska jest szóstym, a po brexicie będzie piątym krajem co do liczby mieszkańców. Powinna być więc wśród piątki państw decydujących o przyszłości UE, a tak nie jest. Polityka PiS idzie w kierunku Rosji - dodała. 

Więcej w nagraniu rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca Nowoczesnej)

Data emisji: 07.03.2019

Godzina emisji: 8.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesna w Koalicji Europejskiej. Euro w "możliwie szybkim terminie"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 19:32
Rada Krajowa Nowoczesnej przyjęła w sobotę uchwałę programową na wybory do PE, które mają być elementem minimum programowego Koalicji Europejskiej. Nowoczesna postuluje m.in. wejście do strefy euro, czy ustanowienie nowego mechanizmu do monitorowania naruszeń praw w krajach członkowskich UE.
rozwiń zwiń