X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przeszarżowali, jeśli chodzi o wojnę ideologiczną w Warszawie". Tomasz Rzymkowski ws. deklaracji LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:26
- Po konwencji PiS nastąpiło totalne wycofanie się z założeń deklaracji LGBT+ przez przedstawicieli władz Warszawy, przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępcę Pawła Rabieja. Zaczęli nagle zaprzeczać temu, co przez dwa tygodnie twierdzili - powiedział w radiowych "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.
Audio
  • Tomasz Rzymkowski: agresywna, ideologiczna, kontrkulturowa lewica próbuje tworzyć granice prawicy (Sygnały Dnia)

Deklarację LGBT+ prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał w połowie lutego. Dokument zakłada m.in. wprowadzenie edukacji seksualnej w szkole - zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Deklaracja LGBT+ była krytykowana m.in. przez polityków PiS. W sobotnim przemówieniu podczas konwencji w Jasionce prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in. o ataku na rodzinę i dzieci.

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego Rafał Trzaskowski "zdecydowanie wyszedł poza rolę włodarza stolicy". - Kwestie związane z programem nauczania są w wyłącznej kompetencji MEN, to od nich zależy program nauczania, a nie od jednostek samorządu terytorialnego - powiedział. Poseł zwrócił też uwagę, że "w ramach tzw. karty LGBT powstają swoiste listy proskrypcyjne osób, które deklarują się jako homoseksualne". - To jest taki pomysł rodem z państwa totalitarnego, tzn. ja osobom, które uważają się za homoseksualne, współczuję, jeśli się wpiszą na tego typu listę, bo ona może zostać ujawniona, tu nie ma gwarancji - podkreślił poseł Kukiz'15.

Gość "Sygnałów dnia" zwrócił uwagę, że prezydent Warszawy i jego zastępca "przez dwa tygodnie twierdzili, że deklaracja LGBT+ to jest podnoszenie standardów, wyrównywanie do poziomu europejskiego". - W tej chwili twierdzą, że to nie jest tak, jak jest napisane, no widać ewidentnie, że się wycofują, że przeszarżowali, jeśli chodzi o wojnę ideologiczną w Warszawie - dodał polityk.

W opinii Tomasza Rzymkowskiego "agresywna, ideologiczna, kontrkulturowa lewica próbuje tworzyć granice prawicy". - Chcą takiej prawicy, która milczy w przypadku wojny kulturowej czy nadużyć wszelkiej maści ze strony lewicy. Ja się temu nie będę podporządkowywał - podkreślił.

Poseł Kukiz'15 powiedział w audycji, że listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego zostaną przedstawione "w tym tygodniu". Na pytanie, czy będą tam jacyś koalicjanci, odpowiedział, że "to się cały czas waży". - Między innymi z tego powodu, w mojej ocenie, jeszcze nie ogłosiliśmy list - powiedział.

Tomasz Rzymkowski mówił też m.in. o "piątce PiS" i pomysłach Kukiz'15 ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 8.15

paw/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz: Unia Europejska potrzebuje natychmiastowej reformy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 17:14
- To ma być Europa Ojczyzn. Nie możemy być niewolnikami dwóch mocarstw: Francji i Niemiec - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Karski: Koalicja Europejska nie ma jednej linii programowej poza wolą sprawowania władzy i odsunięcia od niej PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 09:04
– Z jednej strony są ci, którzy by chcieli np. utrzymywać tradycyjne wartości, a z drugiej ci, którzy chcieliby je burzyć. Wyborca takiego tworu będzie przed dużym dylematem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS Karol Karski nt. Koalicji Europejskiej.
rozwiń zwiń