X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Schreiber: mamy najniższy deficyt od 30 lat. M.in. dzięki temu mogliśmy zaproponować "nową piątkę PiS"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 08:29
- Mamy zrównoważony budżet, który udało się wprowadzić, a także najniższy deficyt od 30 lat. Dzięki temu, a także dzięki 5-procentowemu wzrostowi gospodarczemu od pięciu kwartałów, mogliśmy zaproponować projekty, jakie znalazły się w "nowej piątce PiS" – powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Schreiber z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • Łukasz Schreiber o tzw. Nowej Piątce PiS (Sygnały dnia/Jedynka)

W lutym na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych - tzw. "nową piątkę PiS". Zakłada ona wprowadzenie świadczenia z rządowego programu "Rodzina 500 Plus" już od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastki" dla emerytów i rencistów (1100 zł brutto), przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, rząd ma już przygotowaną ustawę dotyczącą transportu, odbudowy komunikacji między gminami i powiatami, zaś dodatkowe pieniądze dla wszystkich emerytów będą wypłacone w maju. Z kolei program 500+ od pierwszego dziecka będzie wprowadzany od 1 lipca. Nowe propozycje programowe obozu rządzącego mają być finansowane m.in. ze zmniejszenia luki VAT oraz ograniczenia luki CIT. "Nowa piątka PiS" ma kosztować od 30 do 40 mld zł.

- Mówi się, że te zobowiązania mogą wynieść 58 mld zł, ale chętnie bym się dowiedział, w jaki sposób, skoro są szacowane na 40 mld zł. Przypominam, że mamy zrównoważony budżet, który udało nam się wprowadzić. Mamy też najniższy deficyt od 30 lat i jest to fakt bezsprzeczny. Dzięki temu, a także dzięki 5-procentowemu wzrostowi gospodarczemu od pięciu kwartałów, mogliśmy zaproponować projekty, jakie znalazły się w tzw. "nowej piątce PiS" – powiedział Łukasz Schreiber. Dodał, że te rozwiązania mają wzmacniać wolność ekonomiczną.

Gość audycji odniósł się także do kwestii podwyżek dla nauczycieli. W szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł, od 5 do 25 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jeśli głosujący zdecydują się na strajk, rozpocznie się on 8 kwietnia. Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami.

- Rozumiem oczekiwania nauczycieli. Ale to, że mamy doskonały budżet i stan finansów publicznych, nie oznacza, że jesteśmy w stanie pozwolić sobie na to, by każdemu dać 50-procentowe podwyżki. Nie mówimy, czy je dawać, tylko jak wysoka powinna być ich skala. Natomiast na edukację przeznaczyliśmy w tym roku o 10 mld zł więcej niż w ubiegłym. To tyle, ile na projekt "Emerytura Plus" – podkreślił Łukasz Schreiber.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Łukasz Schreiber (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 7.15

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak