X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Zalewska: wierzę, że egzaminy odbędą się bez problemów, my jesteśmy gotowi, samorządowcy też

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 08:23
 - W tym momencie kilka tysięcy osób zgłosiło się już do pomocy przy przeprowadzaniu egzaminów gimnazjalnych - powiedziała w "Sygnałach dnia" minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Dodała, że "dyrektorzy nawet w szkołach, w których odbywa się strajk, jednak organizują się w taki sposób, żeby egzaminy się odbyły".
Audio
  • Szefowa MEN odniosła się m.in. do porozumienia, które rząd podpisał z "Solidarnością" oraz do tematu egzaminów (Jedynka/Sygnały dnia)

W niedzielę wieczorem porozumienie z rządem zawarła tylko oświatowa "Solidarność". ZNP i FZZ odrzuciły propozycje. Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd jest gotów do dalszych rozmów, jeżeli pozostałe centrale związkowe o to się zwrócą.

szkola mid-19408026.jpg
Nauczyciele w szkołach, ale nie pracują. Drugi dzień strajku w oświacie

- Podpisaliśmy porozumienie z "Solidarnością" i od rana do wieczora z ekspertami piszemy przepisy. Do końca czerwca powinny być podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedziała w radiowej Jedynce Anna Zalewska. Szefowa MEN zaprosiła pozostałe związki do jego podpisania, bo - jak podkreśliła - "porozumienie jest po prostu dobre".

Minister odniosła się też do tematu egzaminów, które od jutra, jako pierwsi, rozpoczną gimnazjaliści. Podkreśliła, że wierzy, iż zostaną przeprowadzone bez problemów. - My jesteśmy gotowi, samorządowcy też - szanując strajkujących - dzwonią do nas, informują, że egzaminy się jednak odbędą. Nauczycieli bardzo proszę, aby ten dzień spędzili właśnie ze swoimi uczniami, a rodziców, żeby się nie denerwowali, proszę, żeby dziś udali się do swoich dyrektorów i zapytali, w jaki sposób mogą ich wesprzeć.

Przypomniała, że "szanując wolę strajkujących do tego, by strajkować", rząd zmienił rozporządzenia w sprawie organizacji egzaminów zewnętrznych (egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego i matur). Dają one możliwość powołania do zespołu nadzorującego przebieg egzaminów nauczyciela z innej szkoły, a także osoby mającej kwalifikacje pedagogiczne. Anna Zalewska poinformowała też, że dziś do godz. 24 nauczyciele z przygotowaniem pedagogicznym mogą na wszelki wypadek zgłaszać się do kuratorium, aby pomóc w przygotowaniach do egzaminów. Podkreśliła, że takich zgłoszeń jest już kilka tysięcy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (szefowa MEN)

Data emisji: 09.04.2019

Godzina emisji: 7.40

paw/kh

Czytaj także

Anna Zalewska: nauczyciele zasługują na kolejne wzrosty wynagrodzeń

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 18:33
– Nie może być tak, że wynagrodzenie nauczycieli jest mocno zróżnicowane. W skrajnych przypadkach dysproporcje sięgają 2-3 tysięcy złotych – mówiła w radiowej Trójce Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń