X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Kołodziejski: Polskie Radio liderem w procesie cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 08:27
- Polskie Radio jest liderem i pionierem, jeśli chodzi o technologię DAB+, bo od kilkunastu lat nadaje w Polsce cyfrowo - mówił w "Sygnałach dnia" Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 
Audio
  • Szef KRRiT Witold Kołodziejski o technologii DAB+ (Sygnały dnia/Jedynka)

W siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbędzie się dziś konferencja "Więcej Radia!". Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawi na niej pierwszy pakiet ogłoszeń na rozpowszechnianie programów w multipleksach radia cyfrowego DAB+, który dotyczyć będzie siedmiu lokalizacji. 

- Technologia DAB+ może wprowadzić nową konkurencję. To jej podstawowa zaleta i wada. Zaleta dlatego, że dla nowych nadawców jest to szansa na zaistnienie na rynku radiowym. Dla obecnych nadawców z kolei zagrożenie w postaci powstania nowej konkurencji. To zamiesza na rynku medialnym - mówił w Jedynce Witold Kołodziejski. 

Jak zaznaczył szef KRRiT, w procesie cyfryzacji nie chodzi o to, by rozszerzyć zasięg nadawania na całą Polskę, tylko o pokrycie największych miast oraz szlaków komunikacyjnych, czyli dróg, autostrad, szlaków kolejowych. - Tak, żebym jadąc samochodem - bo radio w samochodzie jest nieodłącznym elementem - miał cały czas dostęp do sygnału żywego radia oraz możliwość odbierania komunikatów różnego rodzaju - podkreślił gość "Sygnałów dnia". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Witoldem Kołodziejskim, który mówił także o tym, dlaczego - w jego opinii - radio ma większe szanse w starciu z internetem i nowymi technologiami niż telewizja. 

***

1 października 2013 roku Polskie Radio jako pierwsze w Polsce i w tej części Europy rozpoczęło nadawanie w jakości cyfrowej. Na części ogólnopolskiej multipleksu Polskiego Radia znajdują się: Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom, Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz Radio Poland. W jakości cyfrowej można też słuchać rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. 

Cyfryzacja radiofonii w Polsce to jeden z celów strategicznych KRRiT do 2022 roku. Proces koncesyjny będzie dotyczyć miejsc na multipleksach lokalnych w 34 miastach w Polsce.

 ***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Witold Kołodziejski (przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji)

Data emisji: 17.05.2019 

Godzina emisji: 7.42

kh/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rogoyski: Polskie Radio jest liderem w procesie cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 11:10
Polskie Radio jest liderem w procesie cyfryzacji nadawania radiowego w naszym kraju - tak mówił prezes radia Andrzej Rogoyski na spotkaniu Komitetu Technicznego EBU, które odbywa się w Warszawie. Europejska Unia Nadawców jest największym na świecie sojuszem mediów publicznych. 
rozwiń zwiń