X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Tomasz Rzymkowski o Amber Gold: Marcin P. był słupem, stała za nim mafia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 09:53
- Nie mam wątpliwości, tak jak pani przewodnicząca Małgorzata Wassermann, że Marcin P. był wyłącznie słupem i za nim stała zorganizowana grupa przestępcza, którą spokojnie można nazwać mafią, bo tu mamy powiązania różnych środowisk - powiedział w "Sygnałach dnia" członek komisji śledczej ds. Amber Gold Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.
Audio
  • Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) nt. afery Amber Gold i ustawy 447 (Jedynka/Sygnały dnia)
Tomasz Rzymkowski był gościem Sygnałów dnia
Tomasz Rzymkowski był gościem "Sygnałów dnia"Foto: Wojciech Kusiński
Obejrzyj
201905170815_TomaszRzymkowski.mp4

Szefowa komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS) zaprezentowała w środę członkom komisji projekt raportu końcowego. Napisano w nim m.in. że były premier Donald Tusk nie zapewnił koordynacji prac organów administracji rządowej, a także "nie wydał żadnych formalnych poleceń podległym sobie organom administracji rządowej w celu podjęcia i koordynacji działań mających na celu przerwanie przestępczego procederu".

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego komisja odniosła wielki sukces i wykonała ogromną pracę. - To jest komisja, która ze wszystkich sejmowych komisji pracowała najdłużej, przesłuchaliśmy najwięcej świadków, bo ponad 140, zapoznaliśmy się z ponad 15 tys. tomów akt. Działaliśmy ponad 2,5 roku. Efektem jest zapoznanie się z wielopiętrową aferą, którą ja dzielę na dwie afery - Amber Gold i OLT Express - stwierdził gość Jedynki. 

- W mojej ocenie mieliśmy do czynienia z mafią i dalej mamy do czynienia z mafią, bo ona funkcjonuje, nie uległa chyba samorozwiązaniu - podkreślił poseł Kukiz'15.

Jak dodał, zadaniem komisji nie było wskazanie, kto stał za Marcinem P. ani gdzie jest złoto. - Celem było wykazanie nieprawidłowości bądź braku nieprawidłowości w działaniach organów państwa i obraz państwa jest druzgocący, to jest państwo z dykty i paździerzu - ocenił.

Tomasz Rzymkowski mówił w programie także na temat ustawy 447.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 17.05.2019 

Godzina emisji: 8.15

paw/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: za Amber Gold stał układ trójmiejski, a za OLT Express wojskowe służby specjalne

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 21:21
- Za piramidą Amber Gold stał zorganizowany świat przestępczy trójmiasta, ale za przedsięwzięciem OLT Express stali o wiele poważniejsi zawodnicy. Myślę tu konkretnie o funkcjonariuszach wojskowych służb specjalnych, którzy w branży lotniczej mają niemałe wpływy - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15 i członek sejmowej komisji ds. Amber Gold. Gościem Piotra Nisztora był również dr Marian Szołucha.
rozwiń zwiń