X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zmiany w ustawie śmieciowej. Kto zapłaci więcej?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 14:56
Propozycja przedstawiona w projekcie nowelizacji ustawy śmieciowej, jaką zajmuje się rząd, przewiduje zwiększenie opłaty dla osób, które nie segregują odpadów. Czy ustawa dotyczy wszystkich? 
Audio
  • Zmiany w ustawie śmieciowej (Sygnały Dnia/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Rząd proponując zmiany chce zachęcić obywateli do segregacji śmieci i tym samym do większego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego. We wtorek rząd rozpatrzy projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. - Przede wszystkim zaczynamy od ustalenia różnicy w opłacie za odpady segregowane i niesegregowane. Osoby, które nie segregują odpadów będą płacić więcej - tłumaczy rzecznik Ministerstwa Środowiska, Aleksander Brzózka. 

W ograniczeniu podwyżek za wywóz śmieci ma też pomóc zniesienie regionalizacji. W przetargach na odbiór odpadów będą mogły startować firmy nie tylko z terenu gminy. 

- Przedsiębiorstwa, które wcześniej zajmowały się wywozem odpadów zaniżały cenę swoich usług - tego zdania jest prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu, Jerzy Ziaja. - Ekonomia rządzi światem. Teraz działające firmy pokazują faktyczne koszty i trudno w dniu dzisiejszym powiedzieć, czy te opłaty są odpowiednio wysokie, bo trzeba zwrócić uwagę, że jeżeli opłaty wzrosną dwukrotnie to ta opłata trafia do gminy - dodaje. 

Resort środowiska pracuje nad przepisami, które wprowadzą dla producentów opłatę za wytwarzane opakowania. - Producent, który wprowadza opakowanie na rynek ponosi pewną kwotę na zagospodarowanie tych odpadów w przyszłości. Oczywiście tu będziemy różnicować te opakowania, przykładowo butelki czy opakowania papierowe, ale też materiałowe - dodaje rzecznik Ministerstwa Środowiska. 

Kto zapłaci mniej za śmieci?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Przygotował: Patryk Michalski

Data emisji: 21.05.2019 

Godzina emisji: 7.45

ans/K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Segregacja śmieci. To może być proste!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 12:40
- Palenie odpadów to nie odzysk, a głupota, bo zanieczyszczamy w ten sposób środowisko, trujemy siebie i innych, pogarszamy jakość powietrza. To prowadzi do katastrofy - mówi Michał Mikołajczyk, specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów.
rozwiń zwiń