X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Joachim Brudziński o pedofilii: nie chcemy sprowadzać tej kwestii do walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 08:10
- Komisja powinna być państwowa, a nie sejmowa, żeby tego poruszającego i bulwersującego problemu nie sprowadzać do dewastującego naszą tkankę narodową sporu politycznego - mówił w "Sygnałach dnia" Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Audio
  • Joachim Brudziński o państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii (Sygnały dnia/Jedynka)
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: W.Kusiński/PR

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii. Gość radiowej Jedynki podkreślił, że temat pedofilii w Polsce przez wiele lat był rzadko poruszany, ponieważ "tych przestępstw czasami dopuszczali się ludzie z establishmentu”.

- Dotyczy to zarówno tych najbardziej bulwersujących dziś opinię publiczną przestępstw dokonywanych przez ludzi szczególnego stanu, czyli przez pojedynczych przedstawicieli Kościoła katolickiego - mówił Joachim Brudziński, dodając, że trzeba pamiętać, iż wykorzystywania seksualnego dzieci "dopuszczają i dopuszczały się też osoby z innych grup społecznych".

- Są to ludzie o głośnych nazwiskach, o wysokiej pozycji społecznej: celebryci, artyści, ale również dziennikarze, politycy - wyliczał minister.

PAP Abp Marek Jędraszewski 1200.jpg
Dziś zbiera się Rada Stała Konferencji Episkopatu

Szef MSWiA stwierdził ponadto, że w Polsce toczy się spór o to, jak powinna wyglądać komisja ds. badania przypadków pedofilii. - Politycy Koalicji Europejskiej próbują zawęzić prace tej komisji właściwie tylko do jednego środowiska, czyli w tym wypadku do środowiska Kościoła katolickiego - mówił Brudziński.

- Oczywiście przestępców, nawet jeśli noszą koloratki czy kapelusze kardynalskie, w sposób oczywisty należy karać, ale też stwierdzenie, że tylko tej części społeczeństwa dotyka ten problem, jest mydleniem oczu. Dotyka to różnych grup społecznych - zaznaczył kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Joachim Brudziński podkreślił, że strona rządowa zaproponowała utworzenie komisji, która będzie działała w szerszym zakresie. - Będziemy dążyć do tego, aby wspierała ona działania wynikające z Kodeksu karnego i z obowiązującego w Polsce prawa. Działania, które muszą być podejmowane przez policję i prokuraturę - zaznaczył, dodając, że rząd nie chce sprowadzać tej kwestii do walki politycznej, "tak jak chcą nasi oponenci, żebyśmy wpisywali to w kontekst toczącej się kampanii".

- Tu widać jak na dłoni, komu zależy na tym, aby tę sprawę badać i wyjaśniać, a przede wszystkim bezwzględnie i surowo karać, a komu zależy na tym, żeby bić po prostu pianę i robić wokół tego aferę oraz przerzucać odpowiedzialność za tego typu przestępstwa na wszystkich. Bo mówienie, że księża to pedofile, że Kościół jest instytucją złożoną z pedofilów, jest czymś skrajnie niesprawiedliwym - mówił gość radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joachim Brudziński (szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji)

Data emisji: 22.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

pkur/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia. Rząd zdecydował o powołaniu komisji do zbadania wszelkich przypadków pedofilii. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 19:27
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o powstaniu komisji badającej problem pedofilii. Ma ona zająć się przypadkami przestępstw pedofilskich we wszystkich grupach społecznych. W Polskim Radiu 24 wydarzenie skomentowali publicyści: Tomasz Walczak (Super Express) i Miłosz Manasterski (Agencja informacyjna).
rozwiń zwiń