X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury: Ministerstwo Kultury dba o swoich artystów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 08:30
- Rolą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest docenianie wszystkich twórców kultury, z różnych obszarów, pokazywanie, że są różne estetyki, formy - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. 
Audio
  • Rafał Wiśniewski o Nagrodach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Sygnały Dnia/Jedynka)

Aktor Franciszek Pieczka, kompozytor Piotr Moss, ambasador Polski w Szwajcarii Jakub Kumoch i Związek Podhalan - to jedni z laureatów dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczysta gala odbyła się w środę wieczorem w Teatrze Narodowym w Warszawie. Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku zasłużonym postaciom świata kultury w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. 

Rafał Wiśniewski mówi, że nagroda dla Franciszka Pieczki została przyjęta przez publiczność zgromadzoną w Teatrze Narodowym owacjami na stojąco. - Trudno znaleźć w Polsce osobę, która by nie znała tego wybitnego aktora. Cudowny, ciepły, serdeczny człowiek, a przede wszystkim skromny - podkreśla gość Jedynki.

- Wspaniała atmosfera była nie tylko związana z tym artystą, ale również inni nominowani wzbudzili wielki aplauz. To swoiste święto, chwila zatrzymania się i pochylenia nad tymi, którzy codziennie tworzą i często ich nie widzimy i nie słyszymy w mediach mainstreamowych - zaznacza dyrektor NCK. - Rolą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest docenianie wszystkich twórców kultury, z różnych obszarów, pokazywanie, że są różne estetyki, formy. Jest to ciężka praca, ale ministerstwo pochyla się, widzi i docenia ten trud. Ministerstwo Kultury dba o swoich artystów - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Rafałem Wiśniewskim, który mówił także o programie EtnoPolska, popularyzującym dziedzictwo ludowe i ułatwiającym dostęp do kultury w społecznościach oddalonych od wielkich miast. W ramach programu w tym roku Narodowe Centrum Kultury przyznało dotacje na łączną sumę 10 mln zł 251 jednostkom. Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 13.06.2019 

Godzina emisji: 7.42

IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczyło zaangażowanych w ochronę dóbr kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 21:55
Funkcjonariusze Policji i Krajowej Administracji Skarbowej oraz pasjonat-badacz sztuki odznaczeni zostali Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i odznakami honorowymi "Zasłużony dla Kultury Polskiej" za szczególne zaangażowanie w szeroko pojętą ochronę dóbr kultury. 
rozwiń zwiń