X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rodzicielstwo w XXI wieku. Jak ważna jest rola ojca?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 09:15
Jutro (23.06) w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Obchody tego święta zostały zapoczątkowane w XX wieku w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Richarda Nixona. Jaką rolę odgrywa ojciec w dzisiejszych czasach? 
Audio
  • Rodzicielstwo w XXI wieku. Jak ważna jest rola ojca? (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Bycie ojcem oznacza co innego niż bycie matką. Ojcostwo jest równie ważne co macierzyństwo, jednak zupełnie co innego oznacza. Dzisiaj mamy niestety kryzys ojcostwa i wydaje się, że dzisiaj tym tematem powinniśmy się zająć, ponieważ prowadzi on do wielu reperkusji społecznych - mówi teolog Marzena Szczepkowska. 

Papież św. Jan Paweł II niestrudzenie stał na straży rodziny. Za życia ograniczył dwie cywilizacje: życia i śmierci. - W tej sytuacji kryzys ojcostwa wpisuje się w cywilizację śmierci, ponieważ jest to odrzucenie życia, zobowiązań, małżeństwa. Odtrącone przez ojców dzieci, które urodziły się z pewną niepełnosprawnością, o ile się nie mylę, wynosi ok. 50 procent. Wiele kobiet, które dokonały aborcji mówiły, że nigdy by tego nie uczyniły gdyby miały wsparcie ojca - dodaje teolog. 

Marzena Szczepkowska uważa, że warto przyjrzeć się ojcostwu z punktu widzenia teologicznego. - Teologia ma taką cechę, która nie jest doceniana. Aktualizuje przesłanie Boga i osoby Jezusa w danym konkretnym czasie. To jest odpowiedź dawana na problemy, które znajdujemy w tej chwili - stwierdza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadząca: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marzena Szczepkowska (teolog)

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 7.15

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Być tatą? "Ojciec nie jest mamą-bis"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 20:02
23 czerwca szczególnie ciepło myślimy o naszych ojcach i składamy im życzenia - w Polsce Dzień Ojca jest obchodzony od 1965 roku. Mimo stosunkowo długiej historii nie cieszy się on jednak tak wielką popularnością jak Dzień Matki. O znaczeniu ojców w życiu rodzin mówili goście Debaty Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim będzie dziecko z puntu widzenia prawa? Nowy projekt Rzecznika Praw Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 18:38
Rzecznik Praw Dziecka przedstawił projekt kodeksu rodzinnego. Jak mówił Marek Michalak, to przełom w myśleniu o dziecku i rodzinie, w której się wychowuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zmienia nowa "definicja" dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:27
Rzecznik praw dziecka przedstawił w lipcu projekt nowego kodeksu rodzinnego. Jak mówił podczas prezentacji rzecznik Marek Michalak, nowy kodeks rodzinny to przełom w myśleniu o dziecku i jego rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie korzyści dla rodziców i opiekunów wynikają z nowej unijnej dyrektywy?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 08:06
W audycji "Kapitał i Praca" rozmowa o kwestii praw socjalnych na styku Unii Europejskiej i przepisów krajowych. Przedstawiciele Rady Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego uzgodnili dyrektywę w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. Jakie są jej najważniejsze założenia i jakie korzyści wypływają z niej dla osób, których dotyczy?
rozwiń zwiń