X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kartka z Powstania" to świat wirtualnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 09:37
- "Kartka z Powstania" jest historią fabularną, w której przy pomocy odpowiednich gogli przenosimy się do świata wirtualnej rzeczywistości i stajemy się jej uczestnikami - powiedział w "Sygnałach dnia" twórca filmu Tomasz Dobosz.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Doboszem i Rafałem Wiśniewskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Tomasz Dobosz i Rafał Wiśniewski
Tomasz Dobosz i Rafał WiśniewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Tomasz Dobosz przyznał, że na samym początku jego tworzenia, wydawało mu się, że będzie potrzebował jednej kamery na statywie, ale z czasem okazało się, że potrzebne są 24 kamery. - Na robieniu filmu zeszły nam 2 lata i trzy miesiące - powiedział Tomasz Dobosz. Dodał również, że ciężko było filmowym debiutantom przekonać kogokolwiek, żeby im zaufał. - Dopiero zaufał nam Rafał Wiśniewski z Narodowego Centrum Kultury - wyjaśnił.

Rafał Wiśniewski zapowiedział w "Sygnałach dnia", że "Kartkę z Powstania" będzie można obejrzeć w trzech miejscach. - Można go obejrzeć w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w budynku, który należy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie) oraz w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Do oglądania filmu służą specjalne gogle, które - jak to ujął - "umożliwiają widzowi zanurzenie się w historii". 

- Ważne jest to, że wizja kina się zmieniła i kino to nie jest już tylko budynek, a poruszający się projekt - ocenił Rafał Wiśniewski. Powiedział, że producenci filmu "Kartka z Powstania" są "prawdziwymi prekursorami, którzy postawili wszystko na jedną kartę".

Jakie nagrody otrzymał film? Co Polacy wiedzą o Powstaniu Warszawskim? Czy przedstawienie historii w sposób artystyczny przyczynia się do większego zainteresowania nią? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Zapraszamy do serwisu specjalnego: powstaniewarszawskie.polskieradio.pl

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Dobosz (twórca filmu "Kartka z Powstania"), Rafał Wiśniewski (Narodowe Centrum Kultury)

Data emisji: 31.07.2019 

Godzina emisji: 8.15

K.A/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Woś: trzeba oddzielić problem uchodźców od problemu migracji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 09:18
- Nie może być tak, że państwa otwierają swoje drzwi na oścież, gdyż najważniejsze powinno być zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom - powiedział w "Sygnałach dnia" minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Borys-Szopa: chcemy pomóc niepełnosprawnym jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 08:01
- Trudno w tej chwili powiedzieć, jaki będzie ostateczny kształt ustawy o pomocy niepełnosprawnym - mówiła w radiowej Jedynce Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Chcemy, by to świadczenie zaczęło obowiązywać jeszcze w tym roku - zaznaczyła minister.
rozwiń zwiń