X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Michał Dworczyk: opublikujemy rejestr lotów poprzednich premierów

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 07:33
Michał Dworczyk zapowiedział na antenie Jedynki, że we wtorek wieczorem ogłoszona zostanie lista lotów, które na stanowisku premiera odbyła Beata Szydło. - Myślę, że opublikujemy również (...) listę lotów kolejnych premierów, czyli Ewy Kopacz i Donalda Tuska - dodał.
Audio
  • Michał Dworczyk: działania PO interpretuję jako brak pozytywnego programu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • W Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie klubów parlamentarnych ws. lotów najważniejszych osób w państwie
  • Nie przybyli na nie politycy PO-KO, którzy, zdaniem Michała Dworczyka, traktują ten temat "jako paliwo polityczne"
  • - Powinna być jedna ustawa, która dookreśli obowiązki spoczywające na różnych instytucjach państwa, które przygotowują i organizują loty - ocenił na antenie Jedynki
  • Szef KPRM zapowiedział również publikację rejestru lotów, jakie na stanowiskach szefa rządu odbyli Beata Szydło, Ewa Kopacz i Donald Tusk

W piątek zostanie zaprezentowany projekt ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie. W przyszłym tygodniu ma być skierowany do prac legislacyjnych.

Szef KPRM: PO traktuje sprawę lotów jako paliwo polityczne

Michał Dworczyk wskazał na antenie Jedynki, że podczas spotkania w Kancelarii Premiera, gdzie omawiano ten temat, zabrakło polityków Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej. - Parlamentarzyści reprezentujący tę formację podnosili wiele wątpliwości, zgłaszali wiele uwag, a w czasie, kiedy można było merytorycznie i spokojnie porozmawiać (...) ich zabrakło - ocenił.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Organizacja lotów VIP-ów. Michał Dworczyk: do piątku projekt ustawy

W opinii szefa KPRM, "parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej chcą wykorzystać sprawę lotów jako rodzaj paliwa politycznego". - Interpretuję tę postawę jako brak pozytywnej propozycji programowej. Wolałbym, żebyśmy w czasie kampanii wyborczej rozmawiali o konkretnych programach - powiedział na antenie Jedynki.

W opinii Michała Dworczyka, organizacja lotów najważniejszych osób, "to sprawa niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa", a więc "warto o tym ponadpartyjnie rozmawiać".

"Trzy filary" ustawy o lotach

Polityk mówił o wstępnych założeniach projektu ustawy o lotach polityków. Jak wskazał są one oparte o "trzy filary". - Z jednej strony to jasne reguły. Dookreślenie, kto może przebywać na pokładzie statku powietrznego poza VIP-em - wyjaśnił.

Kolejny "filar" to "czytelna odpowiedzialność". - Kancelaria Premiera przejmie część obowiązków związanych z koordynacją organizacji i przeprowadzania takich lotów - powiedział Michał Dworczyk.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Loty Marka Kuchcińskiego. Sondaż IBRiS: Prawo i Sprawiedliwość wychodzi obronną ręką

- Transparentność to trzeci filar. Prowadzenie w Kancelarii ogólnodostępnego rejestru lotów, w którym będą informacje na temat tego, kiedy odbył się lot, jaka była destynacja, kto brał w nim udział - zaznaczył szef KPRM.

Dodał, że wspólnym stanowiskiem po poniedziałkowej debacie jest opinia, "że ze względów bezpieczeństwa niektóre loty powinny być wyłączone z tej publikacji w ogólnym spisie".

"Powinna być jedna ustawa"

Poseł PSL Marek Sawicki ocenił, że proponowane zmiany w prawie "nie zagwarantują nam zwyczajnie przyzwoitości i powściągliwości osób, które korzystają z procedury HEAD". Michał Dworczyk nie zgadza się z tą opinią. Jak podkreślił obecnie instrukcja HEAD "nie jest prawem powszechnie obowiązującym".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
samolot-rzad-rp-embraer-free-shut-1200.jpg
Debata dnia. PO nieobecna na spotkaniu dot. lotów VIP. "Nie zależy im na uregulowaniu tych zasad"

- Powinna być jedna ustawa, która dookreśli obowiązki spoczywające na różnych instytucjach państwa, które przygotowują i organizują loty - ocenił szef KPRM.

Michał Dworczyk wskazał, że temat budzi zainteresowanie opinii publicznej i zapowiedziałm, że jeszcze we wtorek wieczorem opublikowana zostanie lista lotów, które na stanowisku premiera odbyła Beata Szydło. - Myślę, że opublikujemy również (...) listę lotów kolejnych premierów, czyli Ewy Kopacz i Donalda Tuska - ogłosił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * * 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 7.15

msze, PAP, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik rządu: chcemy, aby powstał centralny rejestr dotyczący lotów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 14:55
- Projekt w sprawie lotów najważniejszych osób w państwie przedstawimy w tym tygodniu, najprawdopodobniej w piątek. Chcemy, żeby Sejm zajął się nim na sierpniowym posiedzeniu - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń