X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jerzy Miziołek: o Jacku Malczewskim myślano nie raz w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 09:06
W Muzeum Narodowym w Warszawie do 18 sierpnia 2019 roku można oglądać wystawę "Na jednej strunie. Malczewski i Słowacki" będąca zbiorem obrazów i rysunków pochodzących z Muzeum Narodowego. - Jacek Malczewski przemawia Słowackim, tak jak Słowackim przemawiały całe pokolenia Polaków, w tym też Józef Piłsudski - powiedział o wystawie Jerzy Miziołek, dyrektor placówki.  
Audio
  • Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie o wystawie "Na jednej strunie. Malczewski i Słowacki" (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość audycji zaznacza, że autor prac był za życia wybitnym malarzem, który niewątpliwie zasługuje na większą wystawę poświęconą jego twórczości. - Pan dyrektor Andrzej Betlej bardzo ładnie zauważył, że Jacka Malczewskiego nie poradzi jedno muzeum, w tym Muzeum Narodowe. (...). Myślimy o tym, bo rzeczywiście ten wielki artysta w pełni na to zasługuje - dodaje Jerzy Miziołek. 

W zbiorach Muzeum Narodowego znajduje się 140 obrazów artysty oraz 900 rysunków i akwarel. Nie wszystkie jednak są eksponowane na trwającej wystawie, o czym mówił Jerzy Miziołek. - 80. procent z tych obrazów nie jest pokazywana, a rysunki w ogóle nie, ponieważ mogą być one pokazywane raz na trzy miesiące. Trzeba dodać, że o Malczewskim myślano nie raz w Muzeum Narodowym, dlatego przygotowywany jest kompletny katalog wszystkich dzieł Jacka Malczewskiego w naszym muzeum. Uczciwie powiedzmy, że to jest materiał na ogromną wystawę - stwierdził. 

Dlaczego tytuł wystawy jest identyczny z tytułem jednego z obrazów Jacka Malczewskiego? Jakie wystawy będą przygotowywane przez Muzeum Narodowe w najbliższym czasie? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jerzy Miziołek (dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie) 

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 7.45

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Sztuka to wartość". Co można podziwiać w Muzeum Narodowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:39
Katarzyna Szydłowska-Schiller, która jest kuratorką wystawy mówi - sztuka to nie tylko wartość pieniądza, ale też wartość duchowa i estetyczna. W "Kulturalnej Jedynce" dowiadujemy się o tym, jakie dzieła można podziwiać w trakcie trwania wystawy i dlaczego warto się na nią wybrać.
rozwiń zwiń