X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jarosław Gowin: szkoda, że niektóre samorządy chcą ideologizować szkołę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 07:49
- Zasadą wychowania, zasadą działalności instytucji edukacyjnych powinna być wolność rodziców i ich pełne prawo do decydowania o tym, w duchu jakich wartości wychowywane są ich dzieci - mówił na antenie radiowej Jedynki Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 
Audio
  • Jarosław Gowin zaznaczył, że to rodzice powinni decydować w duchu jakich wartości są wychowywane ich dzieci (Jedynka/Sygnały dnia)
Wicepremier i prezes Porozumienia Jarosław Gowin
Wicepremier i prezes Porozumienia Jarosław GowinFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych zajęciach z edukacji seksualnej, wykraczających poza podstawy programowe bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" - napisał w apelu do rodziców przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Mendyk.

Apel udostępniony PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski został skierowany do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy dodatkowych zajęć w placówkach oświatowych. "Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje" – zwraca się do rodziców i opiekunów prawnych bp Marek Mendyk, przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020. Apeluje jednocześnie "o czujność i roztropność".

- Jako katolik identyfikuję się z tym stanowiskiem. Co ważniejsze, identyfikuję się z tym stanowiskiem jako przedstawiciel rządu. Zasadą wychowania, zasadą działalności instytucji edukacyjnych powinna być wolność rodziców i ich pełne prawo do decydowania o tym, w duchu jakich wartości wychowywane są ich dzieci - podkreślił Gowin.

- Czujność i roztropność jest potrzebna, tym bardziej że te zajęcia przekazują treści dosyć mało roztropne, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, z tymi tradycyjnymi, prostymi polskimi wartościami, które wyznajemy od pokoleń. Szkoda, że niektóre samorządy niepotrzebnie chcą ideologizować szkołę - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 19.08.2019

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: polska szkoła wymaga nie tylko więcej pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 07:58
- Jesteśmy otwarci na dyskusję o innych zmianach - mówił w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel KEP do rodziców ws. zajęć z edukacji seksualnej w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 06:54
Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski apeluje do rodziców i opiekunów prawnych o czujność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.
rozwiń zwiń