X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 08:36
- Czas, który przeżywamy w Polsce jest gorący i nie obejdzie się w bez prób wciskania tego wydarzenia w różne koleiny polityczne, propagandowe. To jest wydarzenie religijne i religia, tak jak ją rozumie i realizuje chrześcijaństwo, to więź człowieka z Bogiem - mówił o akcji "Polska pod Krzyżem" w "Sygnałach dnia" biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering. 
Audio
  • Bp Wiesław Mering o akcji "Polska pod Krzyżem" (Sygnały dnia/Jedynka)
Biskup włocławski ks. dr Wiesław Alojzy Mering
Biskup włocławski ks. dr Wiesław Alojzy MeringFoto: PAP/Tytus Żmijewski

We Włocławku na lotnisku Kruszyn odbędzie się dziś spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". Organizatorzy wydarzenia, Fundacja Solo Dios Basta i diecezja włocławska spodziewają się około 100 tysięcy uczestników. -Wrażliwość religijna, zapotrzebowanie religijne w Polakach nie osłabło, tylko to jest ciągle żywe i ciagle dla wielu ludzi ważne - podkreślił biskup. 

Gość audycji w rozmowie z Małgorzatą Jędrzejczyk wspomniał ks. Jerzego Popiełuszkę, który był oddanym kapłanem i do końca życia wiernie służył Kościołowi i Ojczyźnie. - Ksiądz Jerzy przeszedł bardzo dosłownie przez krzyż Chrystusa. (...). Ponieważ dzisiaj mamy akurat dzień jego urodzin, trudno nie widzieć w tym jakiegoś znaku, że stajemy pod krzyżem, w tym miejscu, gdzie papież po raz pierwszy mówił o księdzu Popiełuszce jako o człowieku świętym - dodał. 

Polska pod krzyżem facebook-1200.jpg
Polska pod Krzyżem - serwis specjalny

***

Wydarzenie będzie relacjonowane przez Polskie Radio. W sobotę o godz. 20:15 na antenie radiowej Jedynki transmitowana będzie droga krzyżowa, po północy zaplanowano dyskusje w audycji Muzyka Nocą w Jedynce, a w niedzielny pranek relacje podsumowujące wydarzenie w audycji Muzyczne rozmowy w Trójce oraz w Familijnej Jedynce. Specjalny serwis internetowy przygotował portal PolskieRadio24.pl.

Akcja "Polska pod krzyżem" zgromadzi setki tysięcy ludzi na kilku kontynentach. W Polsce weźmie w niej udział około tysiąca miejscowości. Poparcie dla akcji wyraził papież Franciszek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Henryk Szrubarz 

Rozmawia: Małgorzata Jędrzejczyk 

Gość: Wiesław Mering (biskup diecezji włocławskiej) 

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 8.15

IAR/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bp Mering o akcji "Polska pod Krzyżem": poprzez takie zgromadzenie poznajemy swoją siłę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:05
- Trzeba wrócić pod krzyż, żeby przypomnieć sobie, że wszystkie te ataki na chrześcijan, Kościół i instytucje katolickie, to nie jest nic nowego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.
rozwiń zwiń