X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Krzysztof Czabański: potrzebny mecenat państwowy, prywatny jest upolityczniony

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:40
- Głównym sensem Nagród Mediów Publicznych są nie nagrody same w sobie, tylko promocja polskiej kultury - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. - Ten konkurs musiał być teraz reaktywowany, bo wcześniej ktoś uznał, że media publiczne nie mają sensu, więc po co takie nagrody - dodał.
Audio
  • Podczas wieczornej gali w Teatrze Polskim w Warszawie poznamy laureatów Nagrody Mediów Publicznych. Na ten temat mówił w radiowej Jedynce przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański (Sygnały dnia/Jedynka)

Dziś w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone Nagrody Mediów Publicznych. Wydarzenie będzie transmitowane w radiowej Jedynce od godz. 18:30.

Laureatów w poszczególnych kategoriach - Muzyka, Obraz i Słowo - wybiorą kapituły złożone z wybitnych przedstawicieli świata kultury. Nagrody przyznają odpowiednio Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

czabański krzysztof-4 1200x660.jpg
K. Czabański o udziale mediów publicznych w akcji "Polska pod Krzyżem": ukoronowanie zmian

Niezależne kapituły

Krzysztof Czabański podkreślał w radiowej Jedynce, że kapituły są niezależne od władz spółek mediów publicznych. - My jesteśmy tylko tymi, którzy zainicjowali te nagrody, finansują je, ale też wprowadzają polską kulturę na antenę i nie kierują się żadnymi względami cenzorskimi, czy politycznymi - wskazywał Krzysztof Czabański.

Szef Rady Mediów Narodowych zwrócił uwagę, że dzięki nagrodom, media publiczne pełnią funkcję mecenasów polskiej kultury.

>>>[SERWIS SPECJALNY] Nagrody Mediów Publicznych 2019


- Mecenat państwowy jest potrzebny, bo mecenat prywatny jest słaby i podporządkowany celom politycznym - mówił Krzysztof Czabański. - My robimy tak: spółki medialne należą do Skarbu Państwa, a my powołujemy kapituły niezależne od władz spółek, składające się z wybitnych twórców i nie zamierzamy ingerować w ich decyzje - dodał.

Media publiczne "stanęły na nogi"

Krzysztof Czabański przypomniał, że nagrody zostały wymyślone 11 lat temu, przez niego - wówczas prezesa Polskiego Radia - i Andrzeja Urbańskiego, wówczas prezesa TVP.

- To zostało później zawieszone, bo media publiczne miały się zwijać. To był element zamykania mediów publicznych - podkreślił.

Nagrody Mediów publicznych pap 1200x660.jpg
Wręczenie Nagród Mediów Publicznych. Słuchaj w Jedynce

W jego ocenie, "ktoś kiedyś uznał, że nie ma sensu, żeby istniały media publiczne, więc po co nagrody mediów publicznych?" - Media publiczne od półtora roku dostają bardzo potężną kroplówkę, co postawiło je na nogi i w związku z tym przyszła pora, by wrócić do tych nagród - tłumaczył Krzysztof Czabański.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Rozmawia: Katarzyna Gójska 

Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych) 

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 7.15


mbl/paw/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka: upominanie się Grzegorza Schetyny o Muzeum Bitwy Warszawskiej jest kolejnym dowodem hipokryzji PO

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 09:30
- 200 tys. ludzi przyjechało na wczorajszą defiladę do Katowic, a 3 mln oglądały Święto Wojska Polskiego przed telewizorami. To było wspaniałe wielkie wydarzenie, wielkie święto naszej narodowej dumy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, posłanka PiS i członek Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Czabański: nie jestem zaskoczony, że opozycja chce zniszczenia mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 19:25
- Pomysły opozycji dotyczące likwidacji mediów publicznych nie są czymś nowym – powiedział w Sygnałach Dnia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: domaganie się jawności majątków rodzin polityków było grą opozycji

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 18:57
- Zawsze można mieć zastrzeżenia do konkretnych rozwiązań, ale czym innym jest odrzucenie w całości samego pomysłu - mówił w "Sygnałach dnia" poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Odniósł się w ten sposób do głosowania opozycji w sprawie ustawy o jawności majątków rodzin polityków.
rozwiń zwiń