X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MON: Polska przestała być w NATO członkiem drugiej kategorii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 07:31
- Mówiono, że nie możemy na swoim terenie gościć wojsk amerykańskich, ewentualnie mogą tu być rotacyjnie. Teraz mamy zapisane w deklaracji, z podpisem prezydenta Stanów Zjednoczonych, że ta obecność jest trwała - powiedział na antenie Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: obecność wojsk USA w Polsce odstrasza ewentualnego agresora (Jedynka/Sygnały dnia)

Mariusz Błaszczak towarzyszył prezydentowi podczas wizyty w USA. W jej trakcie Andrzej Duda i Donald Trump podpisali deklarację wojskową, która zakłada zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce. Szef MON uznaje ją za sukces.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Mariusz Błaszczak 663.JPG
Szef MON: rekordowe wydatki na wojsko w przyszłorocznym budżecie

Minister obrony: trwała obecność wojsk USA jest niezwykle istotna

Minister przypomniał, że to kolejny dokument podpisany przez obu prezydentów i "wypełnia treścią ramy, które określone zostały w czerwcu" w poprzedniej deklaracji. - Sześć lokacji wojsk amerykańskich i trwała obecność - to jest niezwykle istotne - powiedział.

- Polska przestaje być w NATO członkiem drugiej kategorii - uważa Mariusz Błaszczak. Podkreślił deklarowaną "trwałą obecność" wojsk USA. - To znaczy, że możemy się czuć jako państwo równe z innymi państwami Sojuszu Północnoatlantyckiego - dodał.

>>>[JEDYNKA] Wizyta Andrzeja Dudy w USA. "Konkretne wzmocnienie polskich sił obronnych"

Minister obrony narodowej podkreślił rolę obecności amerykańskiej armii w Polsce. - Odstrasza ewentualnego agresora. Wojska amerykańskie są najsilniejsze na świecie - powiedział na antenie Jedynki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
duda trump3 1200 pap.jpg
Prezydent: obecność wojsk USA najlepszą drogą, by zapobiec konfliktom zbrojnym

"Ciepłe relacje" z prezydentem

Mariusz Błaszczak wskazał również "bardzo ciepłe relacje, które łączą prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa". Ten, jak ujął szef MON, "bardzo dobry klimat", przekłada się na "potężne pożytki dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa".

>>>[POLSKIE RADIO 24] Deklaracja Duda-Trump. Sprawdź, gdzie powstaną bazy USA w Polsce

- Jest przychylność ze strony prezydenta Donalda Trumpa do tego, żeby wzmocnić amerykańską obecność wojskową w Polsce - powiedział minister. Dodał, że tysiąc żołnierzy amerykańskich w Polsce na stałe "to minimum".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Świątek

GośćMariusz Błaszczak (szef MON)

Data emisji: 26.09.19

Godzina emisji: 7.15

paw/ans

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: stała obecność wojsk USA to gwarancja bezpieczeństwa dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:47
– Agresor, który zaatakował Gruzję i Ukrainę, nie napadnie na państwo, w którym będą przebywać na stałe amerykańscy żołnierze. Będzie miał świadomość przegranej w takim konflikcie – powiedział w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON o modernizacji armii: nie każdy kraj może kupić samoloty F-35

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 08:01
- Przyjąłem plan modernizacji technicznej armii do 2026 r., który opiewa na 185 mld zł. To suma wyższa niż plan przyjęty przez rząd poprzedniej koalicji PO-PSL - powiedział w radiowych "Sygnałach dnia" szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że aby kupić samoloty F-35 Polska musiała uzyskać zgodę rządu USA.
rozwiń zwiń