X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Naimski: po 2022 r. cały import gazu do Polski będzie z innego kierunku niż Rosja

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:38
- I Baltic Pipe, i rozbudowany terminal to jest nasze wyjście strategiczne z tej sytuacji podległości Rosjanom. Po 2022 roku ten problem będzie rozwiązany, cały import gazu do Polski będzie z innego kierunku - mówił na antenie radiowej Jedynki Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Audio
  • Piotr Naimski mówił, że kontrakt gazowy z Rosją podpisany przez Waldemara Pawlaka był dla Polski niekorzystny (Jedynka/Sygnały dnia)

Rządzący mówią wiele o "dywersyfikacji energetycznej". Obecnie sprowadzamy gaz głównie z Rosji. Jak to będzie wyglądało w przyszłości. O to prowadzący wypytywał Piotra Naimskiego.

Piotr Naimski mówił, że mamy długoterminowe kontrakty na dostawy gazu z Kataru i ze Stanów Zjednoczonych. - W tej chwili jest tak, że mamy ciągle największą, lwią część gazu sprowadzaną z Rosji. To jest ten długoterminowy kontrakt, z którego zrezygnujemy z końcem 2022 roku. Mamy część importu z gazoportu w Świnoujściu, to jest już sporo, ponieważ sprowadzamy już ok. 3 miliardów sześciennych metrów gazu rocznie. To są długoterminowe kontrakty z Katarem, ale już zaczęła się dostawa ze Stanów Zjednoczonych (…) Budujemy też Baltic Pipe - zaznaczył polityk. 

- I ten gazociąg (Baltic Pipe - przyp. red.), i rozbudowany terminal to jest nasze wyjście strategiczne z tej sytuacji podległości Rosjanom. Po 2022 roku ten problem będzie rozwiązany, cały import gazu do Polski będzie z innego kierunku - dodał.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Naimski (sekretarz stanu w KPRM ds. strategicznej infrastruktury energetycznej)

Data emisji: 2.10.2019

Godzina emisji: 8.15

dcz

Czytaj także

Piotr Naimski: do 2040 roku chcemy mieć 6 reaktorów jądrowych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 09:24
- W projekcie strategii energetycznej przygotowanym przez Ministerstwo Energii zapisano konieczność stworzenia sektora energetyki jądrowej - mówił w Jedynce minister Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Chodzi o zrównoważenie produkcji energii z węgla źródłami nieemisyjnymi. Minister potwierdził też, że harmonogram prac nad Baltic Pipe nie uległ zmianie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: nie chodzi o to, żeby Rosjanie byli zadowoleni, tylko żeby Polska była bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 09:30
- Całkowite uniezależnienie się od monopolistycznych decyzji rosyjskiego dostawcy jest realne. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, żeby tego dokonać - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
rozwiń zwiń