X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Piotr Gliński: bezpośrednio wzmocniliśmy instytucje kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:00
- Uwierzmy w to, że politycy są po to, by realizować dobro publiczne. Dobro publiczne musi być wydyskutowane, ustalone ze społeczeństwem, a później przełożone na program, który zostanie zrealizowany - powiedział w "Sygnałach dnia" minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Audio
  • Piotr Gliński: wzmocniliśmy instytucje kultury (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu pierwszych stu dni działania nowego rządu, zostaną uchwalone nowe ustawy i przygotowane nowe programy rządowe.

kaczyński 1200 pap.jpg
"Piątka PiS" na pierwsze 100 dni. Wiemy, jakie są priorytety rządu

Zobowiązania PiS na pierwsze sto dni rządów, to program dotyczący małego ZUS-u, 13. i 14. emerytury, pakietu badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia, programu budowy stu obwodnic i zrównania dopłat dla polskich rolników w porównaniu z tymi z zachodniej Europy.

"Poważna propozycja dla społeczeństwa"

- Polityk ma prawo przedstawiać swoje propozycje, a później ma obowiązek je realizować i musi być z tego rozliczany. Kilkanaście osób pracowało przy programie PiS, ja to koordynowałem. Najważniejsze, że mamy poważną propozycję dla społeczeństwa. Uwierzmy w to, że politycy są po to, by realizować dobro publiczne. Dobro publiczne musi być wydyskutowane, ustalone ze społeczeństwem, a później przełożone na program, który zostanie zrealizowany- powiedział Piotr Gliński.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prawybory w Wieruszowie. Duże zwycięstwo PiS, pięć ugrupowań nad progiem

Gość radiowej Jedynki przyznał, że "ponad 90 proc. rzeczy zrealizowaliśmy, reszta jest w realizacji". - Zrealizowaliśmy także sporo dodatkowych rzeczy. Jeżeli porównalibyśmy 2015 do 2020 roku to mamy ponad 40 proc. wzrostu, jeżeli chodzi o budżet w dyspozycji ministerstwa kultury. Wzmocniliśmy bezpośrednio, środkami publicznymi z budżetu, instytucje kultury. 12 różnych instytucji kultury - niektóre potężne - wzięliśmy na tzw. współprowadzenie - przyznał polityk.

"Budowanie polityki historycznej musi trwać"

- Budowanie polityki historycznej, instytucji, które bronią polskiej racji stanu w obszarze narracji historycznej, to nie jest taka prosta rzecz, to musi trwać. Mamy olbrzymie zaniedbania w tej kwestii. Po raz pierwszy tłumaczymy na taką skalę relacje polskich ofiar totalitaryzmów. Świat o nich nie wiedział - stwierdził minister.

Piotr Gliński dodał, że "naszą misją jest mówienie prawdy o czasach Holocaustu". - Niektórzy nazywają to grzebaniem w przeszłości, ale jeszcze raz podkreślę - to szalenie ważne dla współczesności. Budujemy muzea, nie było jeszcze muzeum Witolda Pileckiego, Żołnierzy Wyklętych, Historii Polski. Realizujemy obowiązek wobec Polaków - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Piotr Gliński (minister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 08.10.2019
Godzina emisji: 08.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński o "piątce PiS": to realizacja programu wolności i równości

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:45
- To realizacja naszego programu równości i wolności, ale przede wszystkim realizacja postulatu, który niegdyś nazywano sprawiedliwością społeczną - powiedział o "nowej piątce PiS" wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który w środę odwiedził Łódź.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Gliński: przekierowujemy naszą pomoc na małe organizacje

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 22:08
- Chcemy zrównoważyć wsparcie państwa, które przez lata koncentrowane było na największych organizacjach - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń