X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Adamczyk o planie na kolejną kadencję: powstanie co najmniej 100 obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 08:13
- W programie budowy dróg krajowych mamy wpisane obwodnice. 35 z nich ma zapewnione finansowanie, 15 jest na liście rezerwowej, ale konieczne są obwodnice także w innych miejscach – powiedział w "Sygnałach Dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Andrzej Adamczyk: budujemy 2 tysiące km autostrad i tutaj mamy bardzo wysokie zaawansowanie

- Polskie miasta i miasteczka są blokowane wielkim, wzmożonym ruchem samochodowym. Blokada i spowolnienie transportu to jest jedno, ale przede wszystkim są niebezpieczeństwa wynikające z nasilonego ruchu, chociażby samochodów ciężarowych, które rozjeżdżają niektóre miejscowości - powiedział Andrzej Adamczyk. Dodał, że obwodnice konieczne są w wielu miejscach, jeszcze nieobjętych programem budowy dróg krajowych.

>>> Czytaj więcej: "Piątka PiS" na pierwsze 100 dni. Wiemy, jakie są priorytety rządu

zakopianka 1200.jpg
CPK, budowa dróg, rozwój kolei. Cztery lata inwestycji rządu w infrastrukturę

Minister odniósł się w ten sposób do zapowiedzi rządu, że w przypadku wygrania wyborów, w drugiej kadencji jednym z priorytetów będą obwodnice polskich miast. Mówił także o postępach w budowie autostrad.

- Zgodnie ze strategią przyjętą przez rząd budujemy 2 tysiące kilometrów autostrad i tutaj mamy już bardzo wysokie zaawansowanie. W 2025 roku ten proces zostanie ukończony - podkreślił gość audycji. Dodał, że konieczne prace budowy lub dokończenia dotyczą 360 km autostrad. - Równolegle musimy zadbać o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego - powiedział minister.

Konieczna Via Carpatia

Szef resortu infrastruktury mówił także o trasie Via Carpatia, która łączy Trójmorze, i "jest kręgosłupem Europy Środkowo-Wschodniej". - Wykonaliśmy całą masę prac związanych z wpisaniem tego szlaku do korytarza sieci bazowej szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej. Za tym zawsze idzie finansowanie ze środków unijnych, dlatego jest to tak ważne - powiedział Andrzej Adamczyk. Zaznaczył, że to daje również gwarancję, że ta droga powstanie na całej długości. Wyjaśnił, że konieczność budowy trasy Via Carpatia potwierdziło 12 państw.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której odniesiono się również do problemów przy budowie trasy S5 i zadania wyboru jej nowego generalnego wykonawcy.

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)
Data emisji: 08.10.2019
Godzina emisji: 07.39

pg/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CPK, budowa dróg, rozwój kolei. Cztery lata inwestycji rządu w infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 13:50
Rząd PiS ambitnie podszedł do inwestycji w rozwój infrastruktury. Sztandarowym projektem stał się Centralny Port Komunikacyjny - lotnisko, które ma zacząć działać w połowie 2027 roku. W innych dziedzinach krajowej logistyki także dużo się działo. Oddano do użytku lub powstały projekty kolejnych obwodnic, mostów i dróg ekspresowych. Wiele uwagi poświęcono przywracaniu lokalnych połączeń PKS. Ogromne pieniądze m.in. z UE przeznaczono na modernizację sieci kolejowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: odnoga Via Carpatia dotrze do rumuńskiego portu w Konstancy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:30
- Dla Rumunii, ale także dla Polski Via Carpatia jest bardzo ważna - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że będzie to dogodne połączenie łączące Morze Czarne z Bałtykiem.
rozwiń zwiń