X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Minister środowiska: program "Czyste Powietrze" działa nieustannie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:02
- Efekty programu "Czyste Powietrze" będą widoczne w przeciągu 10 lat, gdy zniknie zanieczyszczenie pochodzące z niskiej emisji. Jestem przekonany, że do końca roku będzie złożonych 100 tysięcy wniosków - powiedział w "Sygnałach dnia" minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Audio
  • Minister środowiska Henryk Kowalczyk o programach "Czyste Powietrze" i "Mój Prąd" (Sygnały dnia/Jedynka)

- Jeśli chodzi o program "Czyste Powietrze", to w skali kraju spłynęło około 90 tysięcy wniosków. 60 tysięcy jest podpisanych umów, wydanych decyzji - mówił w radiowej Jedynce Henryk Kowalczyk. Jak dodał szef resortu środowiska, program "działa nieustannie".

- Wnioski będą zbierane przez 10 lat. Realizacja zaplanowana jest na 12 lat - zaznaczył Henryk Kowalczyk.

W lipcu w życie weszły rozwiązania, dzięki którym łatwiej będzie złożyć wniosek o wymianę pieca kopciucha w ramach programu "Czyste Powietrze".

5 tys. złotych dotacji

W "Sygnałach dnia" Henryk Kowalczyk wyjaśnił zasady działania programu "Mój Prąd".

- To kolejny program przygotowany na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych - mówił minister środowiska. - Dotacja wynosi 5 tys. złotych - dodał.

Henryk Kowalczyk mówił również o tym, że wprowadzane nowych regulacji służy ujednoliceniu przepisów w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. - Są one też odpowiedzią na zapotrzebowanie samorządów w zakresie zagwarantowania niższych stawek opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów - tłumaczył gość "Sygnałów dnia".

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnił też na antenie radiowej Jedynki, że woda w Narwi jest czysta i nie zawiera już śladów oleju.

Ponad 10 dni temu do kanału prowadzącego do rzeki wyciekło 600 litrów substancji używanej przy obsłudze turbin elektrowni w Ostrołęce. Henryk Kowalczyk poinformował, że zanieczyszczenie szybko usunięto, a w elektrowni trwa kontrola, która zakończy się 19 listopada. Wtedy będzie znany protokół. - W tej kontroli bardziej chodzi o to, żeby na przyszłość mieć pewność o zabezpieczeniach i trybie postępowania w razie awarii - powiedział Henryk Kowalczyk.

Po awarii elektrownia poinformowała, że do wycieku doszło w wyniku rozszczelnienia chłodnicy oleju uszczelniającego, w konsekwencji czego trafił on do wody wykorzystywanej do chłodzenia. Minister środowiska poinformował, że olej został już usunięty, a testy, przeprowadzone poniżej miejsca wycieku wykazały, iż zanieczyszczenia nie ma.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Henryk Kowalczyk (minister środowiska)

Data emisji: 29.10.2019 

Godzina emisji: 7.15

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister środowiska: nawet 90 procent dotacji na wymianę pieca i ocieplenie domu. Program "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 09:13
Resort zakłada, że w wyniku programu dotacji „Czyste powietrze” 80 procent domów jednorodzinnych ma być zmodernizowanych. To ma zredukować o 60 procent zanieczyszczenia w powietrzu – o tym mówił w Jedynce minister Henryk Kowalczyk. Szczegółowe informacje będą podane do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. 
rozwiń zwiń