X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Piotr Gliński: będziemy systematycznie porządkowali polską historię

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:30
-  Przez lata nikt się nie zajmował Westerplatte. Było ono zaniedbane. Nie było również odpowiedniego upamiętnienia pola bitwy, ważnego w polskiej historii - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Audio
  • Piotr Gliński o Westerplatte (Jedynka/"Sygnały dnia")

Sejm przyjął specustawę, która zakłada - jak podają jej twórcy z PiS - usprawnienie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku w Gdańsku. Nowe przepisy określają m.in. inwestycje w zakresie budowy placówki, w tym roboty budowlane, dostawy lub usługi z tym związane, a także jego lokalizację na terenie obejmującym obszar położony na półwyspie Westerplatte w Gdańsku. 

Gliński 1200 east news.jpg
Piotr Gliński o rekomunizacji nazw ulic w Żyrardowie i Białymstoku: tryumf kłamstwa historycznego

O tej sprawie mówił w "Sygnałach dnia" Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. - Przez lata nikt się nie zajmował Westerplatte. Było ono zaniedbane. Nie było również odpowiedniego upamiętnienia pola bitwy, ważnego w polskiej historii - powiedział Gliński. 

- Dobrze, że realizujemy to, co należy zrobić. Będziemy dalej, systematycznie porządkowali polską historię - dodał. 

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

- Mnie w ogóle dziwi to, że ktoś kwestionuje rolę i pozycję Antoniego Macierewicza. Jakoś się nie mówi w przestrzeni publicznej, że opozycja wybrała na marszałka seniora Senatu osobę, która całą swoją karierę polityczną zbudowała w komunistycznych mediach - ocenił Gliński. 

- Pani senator Barbara Borys-Damięcka została wybrana demokratycznie, dlatego nie kwestionujemy tej decyzji. Jednak jeżeli porównamy oba życiorysy, to z jednej strony mamy postać krystaliczną, która ryzykowała swoim życiem, a z drugiej osobę służącą komunie - podsumował. 

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Gliński (minister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina: 8:15

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Liziniewicz: kandydata PO na prezydenta czeka niezwykle trudne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 19:47
- Być może okaże się, że to PSL będzie miało głównego kandydata na prezydenta. Magia Donalda Tuska nadal jeszcze na niektórych działa i jeśli pobłogosławi on Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PO czeka bardzo trudne zadanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń