X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Protasiewicz: Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby skazana na porażkę z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:48
- Wielu wyborców, którzy szukają w kandydacie na prezydenta nie tylko sposobu na pokonanie Andrzeja Dudy, ale kogoś, kto będzie podzielał ich system wartości, będzie miało problem z kandydatem Platformy. Ktokolwiek nim będzie - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Protasiewicz, poseł klubu PSL-UED. 
Audio
  • Jacek Protasiewicz o wyborach prezydenckich (Jedynka/"Sygnały dnia")

Platforma Obywatelska 14 grudnia wyłoni kandydata na prezydenta. Delegaci Konwencji Krajowej tej partii będą głosować na Małgorzatę Kidawę-Błońską, wicemarszałek Sejmu, lub Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Jeśli chodzi o inne ugrupowania, to w wyborach prezydenckich wystartują: Andrzej Duda z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, a także Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe).

kidawa 1200.jpg
Lider Nowoczesnej: prawybory powinny odbywać się w całej koalicji

Zdaniem Jacka Protasiewicza, posła Koalicji Polskiej, w skład której wchodzi PSL, prawybory w Platformie odkładają w czasie prezentację ich kandydata. - Poza tym pokazuje to, w jakim szpagacie ideowym znajduje się PO. Z jednej formacji politycznej potrafi wyjść dwoje tak skrajnych polityków - mówił Protasiewicz w "Sygnałach dnia". 

- Wielu wyborców, którzy szukają w kandydacie na prezydenta nie tylko sposobu na pokonanie Andrzeja Dudy, ale kogoś, kto będzie podzielał ich system wartości, będzie miał problem z kandydatem Platformy, ktokolwiek nim będzie - dodał. 

"Sposób prowadzenia polityki Kidawy-Błońskiej przypomina Bronisława Komorowskiego"

Polityk ocenił również, że Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby skazana na porażkę z Andrzejem Dudą w ewentualnej drugiej turze wyborów. - Przypomina w tym Bronisława Komorowskiego. Tak samo, jeśli chodzi o jej umiarkowany konserwatyzm i salonowe podejście do polityki - stwierdził Protasiewicz. 

- Nie da się przejść przez wybory prezydenckie z jednym nawet najbardziej czarującym bilbordem. Tymczasem kampania przed wyborami do parlamentu - z Kidawą-Błońską jako kandydatką na premiera - przypominała sytuację z 2015 roku - podsumował szef kampanii wyborczej PO w 2011 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Jacek Protasiewicz (poseł klubu PSL-UED)
Data emisji: 2.12.2019
Godzina emisji: 08.15

kad/ag

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: dzisiaj wspieram Grzegorza Schetynę

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 08:30
- Jeśli Grzegorz Schetyna będzie kandydował na przewodniczącego, to nie widzę w tym momencie lepszego kandydata - powiedział Tomasz Siemoniak w "Sygnałach dnia".  Lidera ugrupowania PO ma wybierać w styczniu 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż prezydencki. Jacek Jaśkowiak prawie jak Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Duda liderem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 10:40
W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskałby ponad 50 proc. głosów niezależnie od tego, czy jego rywalem byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska, czy Jacek Jaśkowiak - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie Super Expressu. Badanie pokazuje też, że poparcie dla wicemarszałek Sejmu jest tylko nieznacznie wyższe niż dla prezydenta Poznania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Sonik: Jacek Jaśkowiak jest konsekwentnie radykalny

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:00
- Jego poglądy współgrają z niektórymi spojrzeniami lewicy, światopoglądowymi. Z jego medialnych wypowiedzi wynika, że pozycjonuje się bardziej po lewej stronie - powiedział gość audycji "Sygnały dnia" o kandydacie w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej.
rozwiń zwiń