more_horiz

Beata Kempa: dla niektórych posłów opozycji stolicą Polski jest Bruksela

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 13:32
Na salę obrad w Strasburgu wraca temat praworządności. W środę odbędzie się debata o sytuacji w Polsce i na Węgrzech. - Będziemy znowu brutalnie oskarżani, z tego co wiem w sposób szczególny szykują się do tego polscy europosłowie z opozycji - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Beata Kempa.
Audio
  • Beata Kempa (europoseł PiS) na temat praworządności w Polsce i we Francji oraz o środowej debacie w PE ws. art. 7 (Jedynka/W samo południe)
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

- Widzę bojowe nastawienia posłów do PE z opozycji, panowie i panie znaleźli sobie tutaj arenę do bojów wewnętrznych, to jest tak, że jeżeli przeżywa się frustrację, nie potrafi sformułować oferty dla obywateli, to wtedy się skarży na ojczyznę - powiedziała Beata Kempa w radiowej Jedynce.

francja-1200-pap.jpg
Nie będzie debaty o praworządności we Francji. PE odrzucił wniosek

"Skandaliczne działanie Grodzkiego"

Jej zdaniem, "dla niektórych europosłów stolica Polski jest w Brukseli, a nie w Warszawie". - To jest bardzo przykre, bardzo niebezpieczne, ale warto o tym mówić, przypominać Polakom - stwierdziła.

Kempa podkreśliła, że to "co dzieje się w tej chwili pod przewodnictwem marszałka Grodzkiego jest skandaliczne i karygodne". - Właśnie takie donosicielstwo na Polskę osłabia naszą pozycję międzynarodową - oceniła.

Europoseł skomentowała też odrzucenie przez Parlament Europejski w Strasburgu wniosku Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, grupy do której należy Prawo i Sprawiedliwość, w sprawie przeprowadzenia debaty na temat praworządności we Francji.

"Trzeba skończyć z hipokryzją"

- U nas jest demokracja, wolność słowa, wolność przekonań i tylko dlatego obrywamy i mówi się, że u nas łamany jest artykuł siódmy, łamana jest praworządność. W sytuacji, kiedy rząd Francji stosuje już poważne środki przymusu bezpośredniego, to w PE milczy się o tej praworządności, nabiera się wody w usta - powiedziała Kempa. Dodała, że "na forum PE trzeba skończyć z hipokryzją".

protesty-1200-pap.jpg
Bielan: przykład Francji pokazuje podwójne standardy UE ws. praworządności

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Francja: brutalnie pobili przechodniów. Trwają śledztwa ws. policjantów

- Uznaliśmy , że nie spoczniemy. Nie może być tak, żeby dochodziło do nierównego traktowania mniejszych państw UE, tych które mają mniejszy staż. Jest plan B i chcemy przedstawić go najpierw na posiedzeniu naszej polskiej delegacji - powiedziała europoseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Beata Kempa (PiS)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 12.20

paw/ag

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem