X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Karczewski: przekazywanie prawdziwej historii to nasz obowiązek

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 07:28
- Chodzi o to, by pokazywać, jakim dzielnym narodem byli Polacy i to, co się wydarzyło w czasie II wojny światowej, po to by nigdy nie doszło już do takiego zniszczenia - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu. 
Audio
  • Stanisław Karczewski o obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Andrzej Duda był gospodarzem głównych uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W uroczystości wzięli udział członkowie ponad 50 delegacji państwowych.

andrzej duda auschwitz pap 1200.jpg
Prezydent: trzeba mówić o Auschwitz, żeby świat tego nie zbagatelizował i nie zrelatywizował

O tych uroczystościach mówił w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu (Prawo i Sprawiedliwość). - Auschwitz to jest takie miejsce, w którym powinno się albo głośno krzyczeć, albo milczeć. Słyszeliśmy w czasie obchodów wzruszające doświadczenia Ocalałych, którzy mówili o okrucieństwie, jakie ich spotkało. Przekazem, jaki popłynął do świata, jest to, aby pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach - powiedział Karczewski.

- Naszym obowiązkiem jest przekazywanie następnym pokoleniom prawdziwej historii. Chodzi o to, by pokazywać, jakim Polacy byli dzielnym narodem i co się wydarzyło, żeby nigdy nie doszło już do takiego zniszczenia. Nigdy więcej wojny - dodał. 

"Polacy oczekują zmiany w wymiarze sprawiedliwości"

Wicemarszałek Senatu odniósł się również do przygotowanej przez PiS reformy wymiaru sprawiedliwości. - Polacy oczekują zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Przez 30 lat transformacji zrobiliśmy reformy we wszystkich obszarach naszego życia, a to jest jedyny obszar, który nie został naprawiony - przekonywał polityk.

- Wygraliśmy wybory w Polsce i to my będziemy wprowadzali zmiany. Nie może być tak, że Sąd Najwyższy zmienia decyzje parlamentu. To jest niedopuszczalne - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)

Data emisji: 28.01.2020

Godzina emisji: 7.15

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz Lodowski: w uroczystościach w Auschwitz chodzi o to, żeby pamiętać

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 20:31
Prezydent Andrzej Duda podkreślił podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, że ma "przywilej i zaszczyt ponowić zobowiązanie, by zawsze pielęgnować pamięć i strzec prawdy o tym, co się tutaj wydarzyło". W Polskim Radiu 24 debatowali Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność" i Miłosz Lodowski, publicysta niezależny.
rozwiń zwiń