X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEN: jeżeli zajdzie potrzeba, zmienimy przebieg roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 11:34
- Zapisy specustawy pozwalają zmienić organizację roku szkolnego. Jeżeli będzie taka potrzeba, to z nich skorzystamy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
Audio
  • Dariusz Piontkowski o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych ze względu na koronawirusa (Jedynka/Sygnały dnia)

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w środę rząd zadecydował o zamknięciu na dwa tygodnie m.in. żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni.

karetka-1200-pap.jpg
Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Wzrosła liczba zakażonych

Dariusz Piontkowski podkreślił, że placówki oświatowe, które nie zostały zamknięte na mocy decyzji rządu, mogą być zamykane na wniosek dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym. Zaznaczył też, że prawo zamknięcia takiej placówki ma również wojewoda. - Rozporządzenie nie wyklucza przepisów, które obowiązywały wcześniej - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jadwiga Emilewicz: nie ma powodu do nadmiernego wykupywania produktów ze sklepów

Szef MEN odniósł się jednego z pytań, które często pojawia się w przestrzeni publicznej. Chodzi o to, czy szkoły powinny szykować się na wydłużenie roku szkolnego. - Mamy obecnie sytuację nadzwyczajną: zagrożenia zdrowia i życia, a szkoły zostały zamknięte profilaktycznie, by zapobiegać możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ta dwutygodniowa przerwa nie powinna zakłócać przebiegu roku szkolnego - ocenił minister.

Odpowiedni przepis w specustawie

Dariusz Piontkowski odniósł się także do kwestii egzaminów. Podkreślił, że ich ewentualne przełożenie zależy od rozwoju sytuacji. - Jeśli przerwa od zajęć miałaby znacznie się wydłużyć, wtedy będziemy podejmowali decyzję - oświadczył. - Dlatego do specustawy ws. koronawirusa wprowadziliśmy przepis dający możliwość zmiany organizacji roku szkolnego ze względu na zagrożenie życia czy zdrowia obywateli i jeżeli będzie taka potrzeba, to z tego przepisu skorzystamy - podkreślił szef MEN.

Dworczyk 1200.jpg
Szef KPRM zapewnia: zamknięcie Warszawy to fake news

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 13.03.2020

Godzina emisji: 8:15

bb/ans

Czytaj także

"Wielki eksperyment na całym społeczeństwie" Minister edukacji o zawieszeniu zajęć w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 20:00
Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaapelował do uczniów o odpowiedzialność, unikanie dużych skupisk ludzkich i nieodwiedzanie osób starszych, które są szczególnie podatne na zarażenie koronawirusem. Wyjaśniał w TVP.Info, że zawieszenie zajęć w szkołach ma cel profilaktyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piontkowski: zachęcamy nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji. Przekażemy materiały

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 21:44
- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele przygotowali się do prowadzenia zdalnych zajęć, będziemy do tego zachęcać dyrektorów szkół. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia przekażemy stosowane materiały dla nauczycieli - zapowiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Wirusolog: zrobienie testu musi mieć swoje uzasadnienie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 08:28
- Gdybyśmy badali każdego, oznaczałoby to 38 mln testów co pięć dni. Nawet nie chodzi o to, czy będą na to środki - nikt nie wyprodukuje nam tylu testów. Liczba testów na świecie w tej chwili jest ograniczona, o nie wszyscy się biją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń