X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiceszef MSWiA: Polacy zdają dzisiaj egzamin z odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:34
- Trzeba przyznać i potwierdzić, że nasi rodacy zachowują się w tej trudnej sytuacji bardzo, bardzo odpowiedzialnie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSW Paweł Szefernaker, odnosząc się do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. 
Audio
  • Paweł Szefernaker o kwarantannie związanej z pandemią koronawirusa (Jedynka/Sygnały dnia)
Paweł Szefernaker w studiu Programu 1 Polskiego Radia
Paweł Szefernaker w studiu Programu 1 Polskiego RadiaFoto: PR

Policjanci pomagają w nadzorze osób objętych kwarantanną domową z powodu potencjalnego zakażenia koronawirusem. Funkcjonariusze przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te są w miejscu kwarantanny, ale również, czy nie potrzebują pomocy. 

1200_koronawirus_szpital_PAP.jpg
Wiceminister zdrowia: wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane

- W sobotę policja skontrolowała około 5 tysięcy osób będących w kwarantannie i jedynie 17 osób było poza miejscem kwarantanny. Do tych osób również telefonicznie dociera policja - poinformował Paweł Szefernaker. - To jest promil osób, które się nie dostosowały - dodał.

Jak zauważył, widać, że w innych krajach Europy Zachodniej "podejście do kwarantanny, podejście do organizacji imprez masowych, podejście do wszystkich restrykcji jest inne".

wojsko 1200 free.jpg
"Zapewnić bezpieczeństwo". Od poniedziałku 2,5 tys. żołnierzy na granicach

- Jestem przekonany, że Polacy zdają dzisiaj egzamin z odpowiedzialności -  także ci, którzy są w kwarantannie - podkreślił gość Jedynki.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Sprawdź, punkt po punkcie, co to oznacza

Wiceszef MSWiA wskazał, że do każdego przypadku nieobecności w okresie kwarantanny trzeba podchodzić indywidualnie, sprawdzić, czy było to jednorazowe, czy się powtarza. Podkreślił, że policja monitoruje te osoby i za jakiś czas będzie informacja o nałożonych karach za nieprzestrzeganie kwarantanny.


Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową (opr. Maria Samczuk) Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową (opr. Maria Samczuk)

Paweł Szefernaker dodał, że w najbliższych dniach liczba osób objętych kwarantanną znacząco wzrośnie. Wyjaśnił, że dotąd kwarantanna dotyczyła osób, które miały kontakt z zakażonym, ale teraz są nią objęci też obywatele wracający do Polski z zagranicy. Poinformował, że w zależności od potrzeb w kontrolę będą zaangażowane poza policją też inne służby.

koronavirus 1200 pap.jpg
Jak się chronić i do kogo się zgłosić? Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Pytany co z osobami, które nie chcą wrócić do swoich miejsc zamieszkania, aby kwarantanny nie rozszerzyć na wszystkich domowników, Szefernaker wskazał, że choć co do zasady obowiązuje kwarantanna domowa, to w każdym powiecie są też wyznaczone miejsca kwarantanny zbiorowej.

W rozmowie poruszono też temat programu "Lot do domu". W jego ramach obywatelom polskim przebywającymi tymczasowo za granicą, umożliwiony jest powrót do kraju specjalnymi lotami czarterowymi.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Paweł Szefernaker (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 07.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie pytania najczęściej padają na infolinii dot. koronawirusa? Znamy odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 15:40
32 tys. połączeń ws. koronawirusa odebrali dotąd konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta - infolinii, gdzie pod numerem 800 190 590 można uzyskać informacje m.in. o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia. NFZ podało odpowiedzi na najczęstsze pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 18:25
"Dziękuję, że Was sukcesywnie przybywa. To kolejny dowód, że gospodarka Polski to dużo więcej niż prosta wymiana towarów" - napisał premier Mateusz Morawiecki zwracając się do firm, które pomagają w walce z koronawirusem.
rozwiń zwiń