more_horiz

Błażej Spychalski: prezydent przedstawi dziś konkretny plan wsparcia dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 07:37
- Pan prezydent odbył wiele rozmów z panem premierem, z ministrami w kwestii konkretnego pakietu pomocowego dla polskiej gospodarki i przedsiębiorców. I dzisiaj na posiedzeniu Rady Gabinetowej taki konkretny pakiet wsparcia będzie przedstawiony - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy mówił m.in. o pomocy dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem (Jedynka/Sygnały dnia)
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Głównym tematem posiedzenia Rady Gabinetowej, którą zaplanowano na godz. 10.00, będzie wsparcie dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu ograniczeń wprowadzonych w walce z epidemią koronawirusa.

Andrzej duda shutterstock 1200 2.jpg
Ponad 1,5 miliona podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy. W czwartek trafią do PKW

Wśród propozycji są między innymi ulgi dla przedsiębiorców i udogodnienia w płaceniu podatków i ZUS-u. Posiedzenie miało się odbyć wczoraj, zostało jednak przełożone po tym, jak u ministra środowiska Michała Wosia wykryto koronawirusa. 

Błażej Spychalski zaznaczył na antenie Jedynki, że to będzie "bardzo ważny dzień dla polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorców". Poinformował, że szczegóły zostaną przedstawione na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gabinetowej.

Rzecznik prezydenta podkreślił, że rząd prowadzi "bardzo odpowiedzialną politykę gospodarczą od długiego czasu" - Doprowadziła ona do tego, że możemy realizować historyczne programy społeczne, o których nikt jeszcze kilka lat temu nie myślał - stwierdził.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Giganci zamykają fabryki w Europie. Decyzja Volkswagena, Airbusa i Renault

Jak dodał, "dziś, w momencie kryzysu, którego nie dało się w żaden sposób przewidzieć, nasze możliwości działania i oddziaływania na gospodarkę i rynek są naprawdę duże". - Możemy podejmować działania, które polskiej gospodarce i przedsiębiorcom z całą pewnością w tym trudnym czasie pomogą i to zostanie dziś przedstawione - powiedział gość Jedynki.

"Wybory prezydenckie 10 maja"

Rzecznik prezydenta pytany, czy rozważane jest wprowadzenie jednego z trzech stanów nadzwyczajnych w Polsce podkreślił, że zgodnie z konstytucją stan nadzwyczajny wprowadza się wtedy, kiedy zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające.

koronawirus 1200 pap (1).jpg
Jesteś objęty kwarantanną? Sprawdź, jak możesz otrzymać wsparcie

- Ja jestem przekonany, mam 100 proc. pewności w tym zakresie, że państwo dzisiaj funkcjonuje normalnie w tym sensie konstytucyjnym: wszystkie organa państwa działają, podejmujemy decyzje, podejmujemy konkretne rozwiązania, które są wdrażane - powiedział.

- Jeżeli spojrzeć na art. 288 konstytucji to ja nie widzę dzisiaj takich przesłanek, które powodowałyby, że jeden z trzech stanów nadzwyczajnych musiałby być wprowadzony - oświadczył rzecznik prezydenta. W związku z tym, jak podkreślił, wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Błażej Spychalski (rzecznik Prezydenta RP)

Data emisji: 18.03.2020

Godzina emisji: 7.15

paw/kh

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem