more_horiz

Paweł Mucha: w czwartek spodziewamy się samolotu z Chin ze sprzętem medycznym

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:26
- 26 marca spodziewamy się samolotu z Chin z elementami wyposażenia medycznego. Dobre kontakty prezydenta Andrzeja Dudy stanowią odpowiedni grunt do tego, żeby nawet w sytuacji kryzysu ta współpraca polsko-chińska rozwijała się jeszcze bardziej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Paweł Mucha: 26 marca spodziewamy się samolotu z Chin ze sprzętem medycznym (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PR1

collage123 duda xi pap 1200.jpg
Współpraca polsko-chińska w dobie pandemii koronawirusa. Uzgodnienia głów państw

Gość Polskiego Radia przyznał, że "prezydent Andrzej Duda wielokrotnie opowiadał się w kategoriach wspólnej walki z koronawirusem". - Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które było odwołane w poniedziałek, też temu służyło. Dziś w obliczu koronawirusa państwo polskie zdaje egzamin i wyprzedza działania europejskie. Przed nami najtrudniejszy okres, te kluczowe dwa, trzy tygodnie - mówił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prezes BGK: "tarcza antykryzysowa" obejmie niemal wszystkie sektory gospodarki

Koalicja Obywatelska twierdzi, że pomysł przeprowadzenia obrad Sejmu w najbliższy piątek jest sprzeczny z regulaminem izby. Prezydium Sejmu zdecydowało, że posiedzenie rozpocznie się zmianą regulaminu, by część posłów mogła pracować zdalnie. 

Zdaniem Pawła Muchy "to nie czas na spory polityczne i deklaracje warunkowane partykularnym interesem politycznym, lecz na współdziałanie". - Potrzebne jest przyjęcie tych rozwiązań prawnych, które rząd zaproponował w formule "tarczy antykryzysowej". Żeby te rozwiązania mogły być przyjęte, potrzebne jest zwołanie posiedzenia Sejmu. Cały wielki pakiet, który jest związany z działaniami, które zaplanował rząd dot. kontekstu gospodarczego to są rozwiązania, które są wprowadzane na poziomie ustawowym - przyznał.

Made with Flourish

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 8.15

dn

Zobacz także

Zobacz także