more_horiz

Paweł Mucha: w czwartek spodziewamy się samolotu z Chin ze sprzętem medycznym

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:26
- 26 marca spodziewamy się samolotu z Chin z elementami wyposażenia medycznego. Dobre kontakty prezydenta Andrzeja Dudy stanowią odpowiedni grunt do tego, żeby nawet w sytuacji kryzysu ta współpraca polsko-chińska rozwijała się jeszcze bardziej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Paweł Mucha: 26 marca spodziewamy się samolotu z Chin ze sprzętem medycznym (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PR1

collage123 duda xi pap 1200.jpg
Współpraca polsko-chińska w dobie pandemii koronawirusa. Uzgodnienia głów państw

Gość Polskiego Radia przyznał, że "prezydent Andrzej Duda wielokrotnie opowiadał się w kategoriach wspólnej walki z koronawirusem". - Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które było odwołane w poniedziałek, też temu służyło. Dziś w obliczu koronawirusa państwo polskie zdaje egzamin i wyprzedza działania europejskie. Przed nami najtrudniejszy okres, te kluczowe dwa, trzy tygodnie - mówił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prezes BGK: "tarcza antykryzysowa" obejmie niemal wszystkie sektory gospodarki

Koalicja Obywatelska twierdzi, że pomysł przeprowadzenia obrad Sejmu w najbliższy piątek jest sprzeczny z regulaminem izby. Prezydium Sejmu zdecydowało, że posiedzenie rozpocznie się zmianą regulaminu, by część posłów mogła pracować zdalnie. 

Zdaniem Pawła Muchy "to nie czas na spory polityczne i deklaracje warunkowane partykularnym interesem politycznym, lecz na współdziałanie". - Potrzebne jest przyjęcie tych rozwiązań prawnych, które rząd zaproponował w formule "tarczy antykryzysowej". Żeby te rozwiązania mogły być przyjęte, potrzebne jest zwołanie posiedzenia Sejmu. Cały wielki pakiet, który jest związany z działaniami, które zaplanował rząd dot. kontekstu gospodarczego to są rozwiązania, które są wprowadzane na poziomie ustawowym - przyznał.

Made with Flourish

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 8.15

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem