X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda jedzie do USA jako rzecznik Polski i całego regionu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 07:25
- Rozmowa prezydentów Polski i USA będzie miała dwa konteksty: pierwszy - polski i drugi - sojuszniczy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta. - Wiele stolic regionu odbywa z nami konsultacje, Andrzej Duda pojedzie tam bowiem także po to, by przedstawić ich argumenty. Do tej rozmowy bardzo wiele państw naszego regionu i kwatera główna NATO przywiązują znaczną wagę - ocenił.
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W środę prezydent Andrzej Duda spotka się w USA z prezydentem Donaldem Trumpem. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreślał w rozmowie z "Sygnałami dnia", że prezydent jedzie do Waszyngtonu przede wszystkim jako rzecznik interesu polskiego. - Jedzie do Waszyngtonu załatwiać polskie sprawy i mogę powiedzieć, że będą dobre wieści - wskazał.

13:43 SygnałySzczerski_PR1_AAC 2020_06_22-07-14-50.mp3 Krzysztof Szczerski: prezydent Andrzej Duda występuje w roli rzecznika spraw Polski i całego regionu ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

 

duda trump 1200 f.jpg
Piotr Wilczek: prezydenci Duda i Trump chcą dać impuls negocjacjom ws. żołnierzy USA w Polsce

Czytaj także

Jak mówił, rozmowy będą dotoczyły trzech głównych bloków zagadnień: zdrowia, bezpieczeństwa i inwestycji. - Kiedy mówimy o zdrowiu, to mówimy o zwalczaniu pandemii i szczepionce, bezpieczeństwo, to wojska USA w Polsce, oraz bezpieczeństwo energetyczne, a inwestycje - to m.in. Trójmorze - zaznaczył Krzysztof Szczerski. 

Polska, region i NATO

Prezydencki minister zaznaczył, że rozmowa będzie miała dwa konteksty: pierwszy - polski i drugi - sojuszniczy. Podkreślił, że przed wylotem do USA, Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO. - Prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z Donaldem Trumpem o jego planach wycofania części wojsk z Niemiec. To będzie pierwszy prezydent państwa NATO, który spotka się z Donaldem Trumpem po ogłoszeniu tej decyzji, będzie więc rozmawiał także o całości NATO i przyszłości Sojuszu, z naciskiem na to, by utrzymać zaangażowanie USA w bezpieczeństwo regionu - wskazał Krzysztof Szczerski.

pap_20190923_18R (1).jpg
Spotkanie Duda-Trump. Miziołek: buduje to wizerunek Polski na arenie międzynarodowej

- Wiele stolic regionu odbywa z nami konsultacje, bowiem Andrzej Duda pojedzie tam także po to, by przedstawić ich argumenty. To naturalna sytuacja, w której prezydent Andrzej Duda jest rzecznikiem regionu i interesu sojuszniczego. Do tej rozmowy bardzo wiele państw naszego regionu i kwatera główna NATO przywiązuje znaczną wagę - ocenił Krzysztof Szczerski. 

W rozmowie także o kampanii prezydenckiej i zapowiedziach kontrkandydata Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego, dotyczących zaniechania inwestycji w CPK. Zachęcamy do jej wysłuchania.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

GośćKrzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 22.06.2020

Godzina emisji: 07.15

mbl/kh

Czytaj także

Polityka Andrzeja Dudy wobec USA. Bortniczuk: gwarancja rozwoju świetnych relacji i bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 19:57
- Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem to efekt wieloletnich działań i konsekwentnej postawy wobec Stanów Zjednoczonych. Stawiamy na USA jako naszego kluczowego gwaranta będącego światowym mocarstwem - powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy rozmawiali o planach związanych z relokacją wojsk". Prezydent o spotkaniu z Donaldem Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 14:30
- Będę rozmawiał z prezydentem USA na temat planów związanych z dalszymi decyzjami amerykańskimi, co do tego, w jakim kierunku zostaną przemieszczone jednostki, o których Donald Trump mówił, że będą relokowane - poinformował prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: Polska to poważny sojusznik USA i ważny element w amerykańskiej strategii obronności

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 17:11
- Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Donaldem Trumpem będzie reprezentował wszystkie państwa europejskie, gdyż chodzi o to, by liczebność wojsk amerykańskich w Europie nie zmniejszyła się, by nadal tu stacjonowały - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. - To kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa - dodał.
rozwiń zwiń