more_horiz

Strategia "Wizja Zero". Prezes KRUS: chcemy zmniejszyć liczbę wypadków w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:01
- "Wizja Zero" opiera się na trzech filarach: zdrowiu, bezpieczeństwie oraz dobrostanie, rozumianym jako szeroko pojęte zadowolenie z życia. Doświadczenie pokazuje, że ciągły kontakt z rolnikami, spotkania, edukacja procentują - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandra Hadzik, prezes KRUS.
Aleksandra Hadzik
Aleksandra HadzikFoto: KRUS
rolnik.jpg
Tarcza antykryzysowa ochroni także rolników

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik zachęca młodzież do wzięcia udziału w konkursie "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie". Sama strategia dotyczy bezpieczeństwa na wsi i zmniejszenia do zera dużej liczby wypadków podczas żniw.

Posłuchaj
03:43 _PR1_AAC 2020_06_30-07-39-57.mp3 Prezes KRUS: chcemy zmniejszyć liczbę wypadków u rolników (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Druga edycja konkursu dedykowana jest młodzieży, uczniom szkół średnich, ale także studentom. Głównym celem jest wyeliminowanie do zera wypadków przy pracy w rolnictwie i chorób zawodowych. Wiąże się to z poprawą warunków pracy. W zeszłym roku liczba zgłoszonych filmów nas zaskoczyła. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo - przyznała.

Trzy filary "Wizji Zero"

Prezes KRUS przyznała, że "Wizja Zero" opiera się na trzech filarach: zdrowiu, bezpieczeństwie oraz dobrostanie, rozumianym jako szeroko pojęte zadowolenie z życia. - Wyniki badań dowodzą, że zmęczenie i stres to czynniki, które wpływają na zdrowie naszych rolników. Widzimy tendencję, że spada liczba wypadków w rolnictwie. W przeciągu lat pracy KRUS spadek wynosi ponad 70 proc. Doświadczenie pokazuje, że ciągły kontakt z rolnikami, spotkania, edukacja procentują. Czekamy na krótkie filmy, które przedstawią "Wizje Zero" - dodała.

Więcej w całym nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Aleksandra Hadzik (prezes KRUS)

Data emisji: 30.06.2020 r. 

Godzina emisji: 7.40

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem