X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Saryusz-Wolski: wyjazd Cichanouskiej z Białorusi osłabi falę protestów, ale ich nie zatrzyma

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 07:42
- Swiatłana Cichanouska z honorem spełniła swoje zadanie i ma prawo być z tego dumna. Z powodu wyjazdu nikt nie powinien jej stawiać zarzutów, myśląc o życiu i zdrowiu bliskich, dokonała wyboru takiego, jakiego musi dokonać matka - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio
cichanouska 1200 pap.jpg
Jak Cichanouska opuściła Białoruś? "Okoliczności nie są jednoznaczne"

Swiatłana Cichanouska, opozycyjna kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi, przebywa obecnie na Litwie. Polityk opublikowała nagranie, w którym wyjaśniła, że pojechała tam do swoich dzieci. W "Sygnałach dnia" sprawę komentował europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Posłuchaj
10:36 PR1_MPLS 2020_08_12-07-15-14_for_media.mp3 Jacek Saryusz-Wolski: Swiatłana Cichanouska spełniła swoje zadanie i może być dumna ("Sygnały dnia" / Jedynka)

Czytaj również:

Gość Jedynki został zapytany, czy nieobecność Cichanouskiej na Białorusi oznacza bliski koniec obywatelskiego zrywu w tym kraju. - Na pewno jest to pomniejszenie potencjału, ale ja bym nie sądził, że to zatrzyma tę falę protestów. Ona oczywiście w miarę upływu czasu będzie gasła, to jest naturalne zjawisko - stwierdził polityk.

"Wykonała swoje zadanie"

Przypomniał, że Cichanouska była "kandydatem zastępczym", występowała w imieniu męża, który przed wyborami został aresztowany. Podkreślił także, że to zresztą był powód jej szerokiego społecznego poparcia. - Gdyby to była któraś z sił politycznych, ukształtowanych, starych opozycyjnych partii, jak to bywało w przeszłości, być może te głosy bardziej by się rozbiły - mówił Jacek Saryusz-Wolski.

protesty 1200 pap.jpg
Oświadczenie państw UE ws. Białorusi. Rzecznik rządu: dzięki nam temat trafił na europejską agendę

- Ona wykonała swoje zadanie, z całym szacunkiem dla odwagi tej młodej kobiety. Natomiast postawiona przed wyborem: życie i zdrowie jej bliskich, dokonała wyboru takiego, jakiego matka musiała dokonać. Z honorem spełniła swoje zadanie i ma prawo być z tego powodu dumna, a nikt nie powinien jej stawiać zarzutów z tego powodu, że nie pozostaje na terytorium Białorusi i nie godzi się na to, żeby służby specjalne reżimu dopadły ją i jej bliskich - zaznaczył europoseł.

Jacek Saryusz-Wolski powiedział, że nie wierzy w głosy, które mówią że za Switłaną Cichanouską mogły stać służby specjalne Rosji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS)
Data emisji: 12.08.2020
Godzina emisji: 07.15

jmo

Czytaj także

Paweł Usow: nomenklatura nie zapyta Białorusinów o zgodę na integrację z Rosją. Muszą zrozumieć, o co toczy się gra

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 18:42
- Strategia względem mediów niezależnych na Białorusi powinna być zmieniona, poprawiona. Po wyborach presja Rosji i jej wojna informacyjna na Białorusi się nasili. Trzeba będzie silnie wspierać Białoruś – mówił Paweł Usow, politolog. Jak dodał, obawia się, że Rosja chciałaby i będzie próbować bezwzględnie realizować swoje plany dotyczące Białorusi, bez względu na to, co myśli o tym społeczeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty na Białorusi. Jarosław Guzy: mają one charakter spontaniczny, ludzie sami się skrzykują

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 18:55
5 tysięcy zatrzymanych osób na Białorusi - to bilans starć protestujących z milicją. Tylko w poniedziałek służby porządkowe zatrzymały ponad 2 tysiące osób. Na Białorusi od dwóch dni odbywają się demonstracje ludzi, którzy nie zgadzają się z wygraną w wyborach prezydenckich Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest wspólne oświadczenie państw Unii ws. sytuacji na Białorusi. Domagała się tego Polska

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 20:00
Państwa Unii Europejskiej wydały wspólne oświadczenie w sprawie sytuacji na Białorusi. Jest w nim mowa o nieakceptowalnym użyciu przemocy, masowych aresztowaniach i naruszeniach prawidłowości procesu wyborczego. O przygotowanie takiego stanowiska wnioskowała Polska, później również m.in. Łotwa, Estonia i Finlandia.
rozwiń zwiń