X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MON: Łukaszenka tłumi chęć narodu do wyjścia spod skrzydeł Kremla

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 08:00
- Ani Polska, ani inne państwa Zachodu Europy nie dadzą się wplątać w tę intrygę, jaką próbuje knuć Łukaszenka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Dodał, że Polska przygląda się temu, co dzieje się na Białorusi i "spogląda na to, co będzie działo się u naszych granic". - Nie będziemy w tym obserwowaniu bierni - zaznaczył Wojciech Skurkiewicz.
Wojciech Skurkiewicz
Wojciech SkurkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W ocenie gościa Polskiego Radia "rozpaczliwe telefony Łukaszenki do Putina jednoznacznie wskazują, że administracja z Mińska widzi, że jej czas dobiega końca". - Wczorajsze manifestacje: poparcia Łukaszenki, gdzie było kilka tysięcy ludzi zwożonych autokarami i wielosettysięczne manifestacje w Mińsku i innych dużych miastach Białorusi jednoznacznie pokazują, po której stronie jest społeczeństwo, po której stronie jest naród - wyjaśnił Wojciech Skurkiewicz.

Białoruś PAP-1200.jpg
Marsz Wolności w Mińsku. Nawet pół mln Białorusinów domagało się ustąpienia Łukaszenki

Jak dodał, "ani Polska, ani inne państwa Zachodu Europy nie dadzą się wplątać w tę intrygę, jaką próbuje knuć Łukaszenka". 

"Nie będziemy biernie obserwować"

- Bacznie przyglądamy się temu, co dzieje się na Białorusi, obserwujemy, że panowała wstrzemięźliwość, jeśli chodzi o wojsko. - Wojsko do tej pory praktycznie nie uczestniczyło w żadnych dyskusjach, negocjacjach, ani w działaniach przeciwko obywatelom Białorusi. To się zmieniło wczoraj, poprzez zapowiedź ćwiczeń w okolicach Grodna, w których mają uczestniczyć żołnierze białoruscy. Łukaszenka pewnie zdaje sobie sprawę, że same nastroje w armii białoruskiej nie są jednoznacznie wskazującymi na poparcie wobec Łukaszenki. To też jest obawa dla dyktatora Białorusi, co się może wydarzyć w najbliższym czasie - podkreślił Wojciech Skurkiewicz. 

Czytaj także:

- Jednoznacznie widać, że Łukaszenka tłumi chęć i wolę narodu białoruskiego przyłączenia się do państw Zachodu i do tego, by wyjść spod skrzydeł Kremla - ocenił. Dodał, że Polska przygląda się temu, co dzieje się na Białorusi i "spogląda na to, co będzie działo się u naszych granic". - Nie będziemy w tym obserwowaniu bierni - zaznaczył Wojciech Skurkiewicz. 


Posłuchaj
12:23 [PR1] PR1_MPLS 2020_08_17_07_14_43_for_media.mp3 Wojciech Skurkiewicz: ulokowanie dowództwa V Korpusu wojsk USA w Polsce pokazuje istotność wschodniej flanki NATO ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

 

W rozmowie także komentarz do podpisanej przez Polskę i USA umowy o współpracy wojskowej.

 

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

GośćWojciech Skurkiewicz (wiceszef MON)

Data emisji 17.08.2020

Godzina emisji: 07.15


mbl

Czytaj także

"Łukaszenka stracił kontakt z rzeczywistością". Maria Przełomiec o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 21:53
- Aleksander Łukaszenka pokazał, że chce utrzymać się przy władzy za wszelką cenę. Nie obchodzi go rozlew krwi, nie obchodzi go Białoruś, myśli tylko o sobie. Uwierzył, że państwo to on. Bardzo trudno będzie go namówić do oddania władzy - mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka zajmująca się tematyką wschodnią Maria Przełomiec. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie można zagłuszać głosu wielotysięcznych protestów". Biuro prezydenta Ukrainy ws. Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 23:21
Nie można zagłuszać głosu wielotysięcznych protestów - oświadczyło w niedzielę biuro prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, komentując powyborczą sytuację w sąsiedniej Białorusi.
rozwiń zwiń