X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEN o środkach bezpieczeństwa: nie zdezorganizują pracy szkół

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 07:24
- Jeżeli możemy spokojnie wyjść do sklepu, na ulicę, brać udział w wydarzeniach kulturalnych, czy wypoczywać na plaży, to równie dobrze możemy iść do szkoły - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, szef MEN.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
1200_Piontkowski_PAP.jpg
Zajęcia szkolne w strefach "czerwonej" i "żółtej". Szef MEN: mogą być dodatkowe obostrzenia

Od września większość dzieci będzie mogła powrócić do szkół. O przejściu na zdalne nauczanie będzie decydował dyrektor szkoły po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym. Dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały w powiatach "żółtych" i "czerwonych".

Posłuchaj
11:40 PR1 (mp3) 2020_08_18-07-15-26_for_media.mp3 Dariusz Piontkowski: środki bezpieczeństwa nie zdezorganizują pracy szkół (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem szefa MEN "forma nauczania zdalnego była wyjściem awaryjnym w sytuacji pojawienia się pandemii". - W mojej opinii to kształcenie jest mniej efektywne niż ta bezpośrednia forma kontaktu z nauczycielem, możliwość dyskusji na lekcji i tak też było, ponieważ rodzice zauważali w przypadku małych dzieci, że część obowiązków właśnie na nich spadała, a mobilizacja starszych uczniów nie zawsze była odpowiednia. Również wyniki matur były gorsze - powiedział Dariusz Piontkowski.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia przyznał, że "potrzeba zajęć uzupełniających wynika nie tylko z nauki zdalnej, ale także ze strajków z poprzedniego roku". - Nauczyciele powinni rozpocząć rok szkolny od podsumowania wiedzy z poprzedniego semestru i jeśli to konieczne, zrobić zajęcia wyrównawcze. Warto doprowadzić do tego, żeby klasy rozpoczynały zajęcia z przesunięciem na przykład o godzinę tak, aby w szatniach naraz nie były wszystkie klasy. To zmniejszy zagrożenie - stwierdził.

- W strefach żółtych i czerwonych będzie można - zgodnie z opinią Powiatowego Inspektora Sanitarnego - wprowadzić obowiązek noszenia zasłony nosa i ust w miejscach wspólnych, takich jak np. szkolne korytarze czy klatki schodowe. W przestrzeniach wspólnych, czy w ogóle w szkole, nikt nie zabroni noszenia osłony nosa i ust, jeżeli ktoś czuje się bardziej zagrożony. Jeżeli możemy spokojnie wyjść do sklepu, na ulicę, brać udział w wydarzeniach kulturalnych, czy wypoczywać na plaży, to równie dobrze możemy iść do szkoły - dodał szef MEN.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji narodowej)

Data emisji 18.08.2020

Godzina emisji: 07.15

dn/kh

Czytaj także

Funkcjonowanie szkół w czasie pandemii. MEN: przepisy są już gotowe

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 21:00
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisał w środę rozporządzenia, które pozwolą szkołom i placówkom w razie zagrożenia epidemicznego wprowadzić odpowiednie, dostosowane do sytuacji rozwiązania - przekazał resort.
rozwiń zwiń