X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEN: jeśli ktoś ma objawy chorób górnych dróg oddechowych, nie powinien przychodzić do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 08:48
Gdyby była decyzja inspekcji sanitarnej, że jakaś klasa albo cała szkoła powinna przejść na kwarantannę, to wtedy ci uczniowie objęci by byli kształceniem na odległość - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski w Programie 1 Polskiego Radia.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ponad 4,5 miliona uczniów rozpoczyna rok szkolny. 367 tysięcy dzieci rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Po miesiącach zdalnej nauki i wakacjach uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach, tak jak przed pandemią. W szkołach będą obowiązywały ograniczenia sanitarne.


Posłuchaj
09:34 [ PR1]PR1 (mp3) 1 wrzesień 2020 08_14_55_for_media.mp3 Dariusz Piontkowski: uczniowie klasy skierowanej na kwarantannę uczestniczyliby w kształceniu na odległość (Jedynka/Sygnały dnia)

 

- Podobnie jak w każdym innym miejscu, gdy pojawia się podejrzenie zakażenia wirusem, po pierwsze taką osobę trzeba odizolować, poinformować Państwową Inspekcję Sanitarną, która rozpocznie tzw. dochodzenie epidemiczne - powiedział w "Sygnałach dnia" Dariusz Piontkowski.

piontkowski 1200 pap (1).jpg
"Nauka hybrydowa lub zdalna". Szef MEN o powrocie do szkół w miejscach, gdzie jest więcej zakażeń

- Osoba, która jest podejrzewana o zakażenie wirusem, zostanie skierowana na kwarantannę - dodał minister. Jak wskazał, obejmie ona także domowników - osoby, które mają z osobą zakażoną bliski kontakt.

Nauka na odległość

- Jeśli w  wyniku dochodzenia epidemicznego okazałoby się, że taką bliską styczność mają również np. uczniowie jednej klasy, to wówczas także ci uczniowie zostaliby skierowani na kwarantannę - wyjaśnił gość radiowej Jedynki.

Jak mówił Dariusz Piontkowski, uczniowie ci w tym czasie uczestniczyliby w kształceniu na odległość. - Gdyby była decyzja sanepidu o tym, że cała szkoła powinna przejść na kwarantannę, to wszyscy uczniowie byliby objęci kształceniem na odległość - dodał.

Zostać w domu

Dariusz Piontkowski podkreślił, że wytyczne wyraźnie mówią, że jeśli ktoś ma objawy chorób górnych dróg oddechowych, nie powinien przychodzić do szkoły. Wyjaśnił również, jakie kroki będą podjęte, gdy objawy pojawią się u ucznia podczas zajęć. - Sam fakt, że ktoś ma katar, nie oznacza jeszcze, że od razu jest chory na COVID-19 - zauważył. 

Minister mówił też m.in. o organizacji szkolnych stołówek i zajęć wychowania fizycznego. Zapewnił, że 6-procentowa podwyżka płac nauczycielskich jest niezagrożona. Obowiązuje od 1 września.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Dariusz Piontkowski (szef MEN)

Data emisji: 1.09.2020 

Godzina emisji: 8.15

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: powrót do normalności w szkołach to najważniejsze zadanie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 08:27
- Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie mówił, że w wielu dziedzinach musimy próbować wrócić do normalności. Tak samo jest w szkołach. W tej chwili jest to zdecydowanie najważniejsze zadanie - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, mówiąc o powrocie do nauki stacjonarnej.
rozwiń zwiń