X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Czabański: branża futrzarska z wielu powodów jest patologiczna

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 07:30
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że branża futerkowa jest branżą patologiczną. 
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: PR1

Schronisko dla zwierząt pies klatka 1200.jpg
Premier: humanitarne traktowanie zwierząt to kanon człowieczeństwa

Krzysztof Czabański stwierdził, że wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego świadczą o tym, że "kierownictwo państwa jest zdecydowane przeprowadzić radykalne zmiany, jeśli chodzi o ustawodawstwo chroniące zwierzęta w Polsce. Przeprowadzić to szybko". - Bądźmy więc dobrej myśli - mówił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Prowadzący audycję Krzysztof Świątek zapytał swojego gościa, czy zmiany ustawy dotyczącej ochrony zwierząt są wynikiem kalkulacji politycznej. Krzysztof Czabański odpowiedział, że "w tym się wyraża stosunek i empatia wobec zwierząt w Polsce, a kalkulacje polityczne to jest inna sprawa".


Posłuchaj
09:28 PR1_MPLS 2020_09_10-07-14-52_for_media.mp3 Krzysztof Czabański: kierownictwo państwa jest zdecydowane przeprowadzić radykalne zmiany, jeśli chodzi o ustawodawstwo chroniące zwierzęta w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Ja bym proponował, by skoncentrować się na tym, żeby ta nowelizacja prawa była najbardziej skuteczna, jak to jest w tej chwili możliwe. Żeby ona rzeczywiście załatwiła te główne obszary zaniedbań, jakie były do tej pory, i których żadna ekipa polityczna przez lata nie była w stanie przeprowadzić - stwierdził.

norka w klatce 1200.jpg
Możliwe nieprawidłowości na fermie norek. Jest śledztwo po doniesieniach dziennikarzy

Patologiczna branża

Szef Rady Mediów Narodowych dodał, że prawo obejmujące ochronę zwierząt nie było zmieniane od lat i nie jest dostosowane do obecnych warunków. - A kalkulacje polityczne, owszem, one się pojawią, pojawiają i będą bardzo obecne na pewno w procesie legislacji w parlamencie - mówił.

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że "branża futrzarska jest z wielu powodów branżą patologiczną". - Hodowla zwierząt na futra jest patologią, ponieważ nie ma żadnej potrzeby we współczesnym świecie, żeby zwierzęta męczyć po to, żeby uzyskać w wyniku tych ich męczarni futra dla człowieka. Są futra sztuczne, nie trzeba zwierząt męczyć - zaznaczył.

Wprowadzenie zakazu hodowli między innymi norek na futra proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Projekt ustawy dotyczącej wzmocnienia ochrony praw zwierząt jeszcze w tym tygodniu ma trafić do Sejmu. Jak ocenił Krzysztof Czabański, nawet jeśli hodowle przestrzegałyby wszystkich przepisów, nie zapewnią zwierzętom dobrostanu, bo te potrzebują między innymi dużej przestrzeni.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 10.09.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

IAR/pkur/kh

Czytaj także

"To kompleksowe spojrzenie na problem". Szef Forum Młodych PiS o ustawie dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:02
- To kompleksowe spojrzenie na problem i ustanowienie nowego ładu prawnego w zakresie ochrony zwierząt. To cały system ochrony zwierząt w Polsce - powiedział o projekcie ustawy dotyczącym ochrony zwierząt w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe nieprawidłowości na fermie norek. Jest śledztwo po doniesieniach dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 16:42
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie w Wielkopolsce wszczęła śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości na fermie norek w Góreczkach. Śledczy zbadają, czy dochodziło tam do znęcania się nad zwierzętami.
rozwiń zwiń