more_horiz

Dworczyk: obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie byłaby stabilizująca. Cieszyłbym się z tego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 07:55
- Jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji koalicyjnych. Porozumienie jest już bardzo bliskie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk. Szef KPRM zapewnił, że kierownictwo PiS podejmie niebawem ostateczną decyzję w sprawie dalszej współpracy z Solidarną Polską, a szczegóły zostaną zakomunikowane w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj więcej
1200_Kaczyński_PAP.jpg
Będzie przełom? Media: jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. - Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach. Zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA - przekazało źródło.

Czytaj także:

"Najbardziej doświadczony polityk"

W Programie 1 Polskiego Radia odniósł się do tego Michał Dworczyk, który stwierdził, że "cieszyłby się z takiego rozwiązania". - Obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie miałaby charakter stabilizujący i wtedy można byłoby liczyć na większą refleksję naszych koalicjantów - stwierdził.

Szef KPRM ocenił, że "potrzebne jest stworzenie nadzoru w sferze bezpieczeństwa, na co wskazywały wszelkiego rodzaju ćwiczenia NATO". - Jarosław Kaczyński, jako najbardziej doświadczony polityk, byłby świetną osobą, żeby pokierować tym obszarem - powiedział gość radiowej Jedynki.

Posłuchaj
08:18 PR1_MPLS 2020_09_24-07-15-35_for_media.mp3 Michał Dworczyk o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro (Jedynka/Sygnały dnia)

Michał Dworczyk zaznaczył również, że "rządowa współpraca prezesa PiS z premierem wytworzyłaby pozytywną synergię". - Jarosław Kaczyński z Mateuszem Morawieckim dobrze ze sobą współdziałają i się lubią - dodał polityk.

Czytaj więcej
1200_Kaczyński_EN.jpg
Nieoficjalnie: prezes PiS ma wejść do rządu. Będzie nadzorował szereg ministerstw

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 24.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem