X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wspólnota państw, które mają bardzo podobne doświadczenia". Szef MSZ o Trójmorzu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 08:00
- My chcemy razem te "zaległości" cywilizacyjne nadrobić. Formą realizacji tych projektów jest postawienie na rozwój infrastruktury - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau, odnosząc się do idei i głównych celów Trójmorza.
Prof. Zbigniew Rau wyjaśnił istotę Trójmorza
Prof. Zbigniew Rau wyjaśnił istotę TrójmorzaFoto: East News/Associated Press
muzyczka1200.jpg
Fundusz Trójmorza rośnie w siłę. Do udziałowców dołączą Łotwa i Estonia

- Najważniejszą kwestią dotyczącą Trójmorza jest to, że jest to wspólnota państw i narodów, które mają bardzo podobne doświadczenia - chcemy razem te "zaległości" cywilizacyjne nadrobić. Formą realizacji tych projektów jest postawienie na rozwój infrastruktury zarówno tej w cyberprzestrzeni, jak i kolejowej czy transportowej. Celem jest niwelowanie różnic między starą Unią a naszą częścią wspólnoty europejskiej - tłumaczył szef MSZ.

Posłuchaj
09:12 [PR1] PR1 (mp3) 28 wrzesień_2020_09_28-07-14-52_for_media.mp3 Prof. Zbigniew Rau o Trójmorzu (Sygnały dnia/Jedynka)

Czytaj także:

Minister spraw zagranicznych podjął również temat sytuacji na Białorusi. - Ostatnia rzecz, jaka jest nam potrzebna w tej części Europy, to zwiększona obecność wojska rosyjskiego na Białorusi. W polskim interesie jest wspieranie rodzącego się społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi - podkreślił.

mosbacher EN 1200 .jpg
List otwarty ambasadorów ws. LGBT. Wśród sygnatariuszy Georgette Mosbacher

Prof. Zbigniew Rau odniósł się także do listu ambasadorów, którzy wyrazili poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności LGBT. - Stoimy na gruncie praw człowieka i uniwersalnych wartości, które są gwarantowane przez polską konstytucję i praktykę polityczną - zapewnił gość Programu 1 Polskiego Radia.

. .

***

Celem Trójmorza jest wzmacnianie spójności UE poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej (opr. Adam Ziemienowicz, Maciej Zieliński/PAP) Celem Trójmorza jest wzmacnianie spójności UE poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej (opr. Adam Ziemienowicz, Maciej Zieliński/PAP)

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: prof. Zbigniew Rau (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 07.14

PR1/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki po szczycie V4: silna Europa Środkowa to silna Polska, Węgry, Czechy i Słowacja

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 12:38
Silna Europa Środkowa to silna Polska, Węgry, Czechy i Słowacja - ocenił premier Mateusz Morawiecki po szczycie z udziałem szefów państw Grupy Wyszehradzkiej. "Razem możemy więcej" - podkreślił premier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wsparcie Trójmorza jeszcze ważniejsze". Pompeo komentuje sytuację na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 18:16
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył we wtorek, że w świetle wydarzeń na Białorusi wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza "stało się jeszcze ważniejsze". Podkreślił też wysiłki USA, mające na celu połączenie krajów Europy Środkowej i Wschodniej "na osiach północ-południe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczera i obustronna". Premier o współpracy polsko-litewskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:08
Premier Mateusz Morawiecki określił poziom polsko-litewskiej współpracy i wspólnej realizacji interesów jako bezprecedensowy. Szef rządu wyraził nadzieję, że relacje pozostaną tak profesjonalne, uczciwe, szczere i obustronnie korzystnie, jak dotychczas. 
rozwiń zwiń