X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Sasin: nie ma mowy o tym, by wrócić do lockdownu, zamknięcia gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 07:54
- Nie chodzi o to, by na koronawirusie, tragedii dla wielu Polaków, zbijać polityczny kapitał, tylko znaleźć pole do wspólnego działania, temu służy ta inicjatywa pana premiera - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, odnosząc się do zaplanowanych na wtorek rozmów premiera z opozycją.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sytuacja związana z epidemią COVID-19 będzie tematem wtorkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami partii opozycyjnych. Rozmowa będzie prowadzona w formie telekonferencji.

Posłuchaj
09:40 PR1_SD_2020_10_13-07-15-04_for_media.mp3 Jacek Sasin: nie ma mowy o tym, by wrócić do lockdownu, zamknięcia gospodarki (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

- Dobrze by było, żeby udało się w tej sprawie znaleźć konsensus jeśli chodzi o działania, które muszą być podejmowane. To nie jest temat, który powinien być poddany walce politycznej, temu sporowi, który w naszym kraju jest bardzo ostry - powiedział Jacek Sasin w radiowej Jedynce.

1200_Morawiecki_TT.jpg
Wideokonferencja premiera z politykami opozycji. Tematem pandemia koronawirusa

Rozsiewanie fałszywych informacji

- Ostatnie wypowiedzi polityków opozycji niestety wpisują się w taki model dyskusji o wszystkich sprawach w kraju, czyli krytykowanie działań rządu - dodał, mówiąc, że ma nadzieję, że może się to zmienić po rozmowach.

Pytany o możliwe działania rządu wobec sytuacji epidemicznej, wicepremier zaznaczył, że "być może przed nami trudne decyzje, które będziemy musieli podejmować". - Chodzi o to, by nie przekazywać fałszywych informacji, nie wzbudzać dodatkowego niepokoju i paniki, to jest niepotrzebne i to nie służy skuteczności walki z pandemią i myślę, że i o tym pan premier będzie chciał powiedzieć liderom opozycji, przekonać ich do tego, by fałszywych informacji nie rozsiewać - wyjaśnił.


EN_01448336_0013-1200.jpg
Minister zdrowia: zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie

- Mamy dziś odpowiednią ilość łóżek, respiratorów, mamy zabezpieczone środki medyczne niezbędne do tego, by walczyć z pandemią - powiedział. Jak dodał, dziś mamy zupełnie inną sytuację niż była wiosną. - W żadnym wypadku nie można mówić, że ten czas został zmarnowany, natomiast oczywiście występują problemy - podkreślił Jacek Sasin.

- Musimy podejmować działania bardzo rozważne, nie ma na pewno mowy o tym, żeby wrócić do takich działań, jakie mieliśmy na wiosnę, czyli do lockdownu, zamknięcia gospodarki - wyjaśnił wiceminister.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .
* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 13.10.2020
Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Możliwe zaostrzenie procedur w strefach". Poseł PiS o rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 09:47
- Nie jest możliwy kolejny lockdown, ale jest możliwe zaostrzenie rygorów bezpieczeństwa np. w konkretnych strefach - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS o rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19. Gościem audycji był też Michał Urbaniak z Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Określono działania placówek medycznych z pacjentami chorymi na COVID-19. Jest rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 08:40
- Lekarz może zlecić badanie w kierunku wirusa SARS-CoV-2, gdy w jego przekonaniu są ku temu wskazania – zakłada rozporządzenie ministra zdrowia. Pacjent nie musi mieć czterech objawów jednocześnie, takich jak gorączka, duszność, kaszel i utrata węchu lub smaku. Rozporządzenie zostało opublikowane w czwartek późnym wieczorem, zaczyna obowiązywać z dniem następującym po ogłoszeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: służba zdrowia wytrzyma wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 07:55
- Na tym etapie służba zdrowia radzi sobie z tym trudnym czasem, ale wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do nowych obostrzeń, które będą obowiązywały od soboty – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń