X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wielkie narzędzie przyciągania do Polski kapitału". Horała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 09:15
- Centralny Port Komunikacyjny jest zakorzeniony w programach europejskich i ma zdolność pozyskiwania funduszy. To wielkie narzędzie przyciągania do Polski kapitału - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Audio
  • Marcin Horała: CPK to wielki program inwestycyjny (Sygnały dnia/Jedynka)
Marcin Horała
Marcin HorałaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
CPK.jpg
Podpisano umowę na dostawy energii do Centralnego Portu Komunikacyjnego

Centralny Port Komunikacyjny do 2040 r. pozwoli stworzyć ok. 290 tys. nowych miejsc pracy - wynika z raportu firmy Kearney. Jak dodano, w pierwszym roku działalności portu lotniczego, całościowy program CPK wygeneruje 70,5 mld zł wzrostu produkcji globalnej w Polsce.

Marcin Horała, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia zaznaczył, że "nie ma opóźnień w budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego". - Kolejne etapy przeprowadzane są zgodnie z harmonogramem - zapewnił.

Czytaj także:

- CPK to przez najbliższe lata wielki program inwestycyjny. W czasie spowolnienia gospodarczego inwestycje dobrze się przeprowadza. Wszystko wskazuje na to, że w 2027 r. będziemy już po tym kryzysie - mówił.

Posłuchaj
08:29 [PR1] PR1 (mp3) 13 październik_2020_10_13-08-16-17_for_media.mp3 Marcin Horała: CPK to wielki program inwestycyjny (Sygnały dnia/Jedynka)
duda 1200 east.jpg
Prezydent: plan wielkich inwestycji wpisuje się w nasz plan budowy nowoczesnej Polski

Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego podkreślił, że "wszyscy eksperci rynku lotniczego przewidują, że w roku 2022-23 powinniśmy wrócić do poziomu z 2019 r.". - CPK to program inwestycyjny, ma być otwarty w 2027 r. - powiedział.

- Centralny Port Komunikacyjny jest zakorzeniony w programach europejskich i ma zdolność pozyskiwania funduszy. To wielkie narzędzie przyciągania do Polski kapitału - tłumaczył gość Programu 1 Polskiego Radia.

***

Zgodnie z zapowiedziami, CPK powinien być zbudowany do końca 2027 r. (opr. Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz/PAP) Zgodnie z zapowiedziami, CPK powinien być zbudowany do końca 2027 r. (opr. Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz/PAP)
. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Marcin Horała (wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK)
Data emisji: 13.10.2020
Godzina emisji: 08.15

PR1/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie 300 tys. miejsc pracy, miliardowe zyski dla gospodarki. Znamy nowy raport dot. CPK

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 09:41
Centralny Port Komunikacyjny do 2040 r. pozwoli stworzyć ok. 290 tys. nowych miejsc pracy - wynika z raportu firmy Kearney. Jak dodano, w pierwszym roku działalności portu lotniczego, całościowy program CPK wygeneruje 70,5 mld zł wzrostu produkcji globalnej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała: CPK to 300 tys. nowych miejsc pracy i olbrzymi zysk dla wielu gałęzi gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 18:37
Jaki wpływ na gospodarkę mają duże inwestycje infrastrukturalne, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, mówił w radiowej Jedynce Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
rozwiń zwiń