X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister edukacji i nauki: koniec stycznia i luty to okres, kiedy nauczyciele będą poddawani szczepieniom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 07:52
- Wszystko zależy od ilości dostępnych szczepionek, jest takie założenie, by szczepienie nauczycieli rozpocząć już w drugiej połowie stycznia - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Programie 1 Polskiego Radia.  
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Twitter/Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Przemysław Czarnek mówił w "Sygnałach dnia", że szczepienie dla nauczycieli będzie możliwe na przełomie stycznia i lutego.

- Koniec stycznia i luty to ten okres, kiedy nauczyciele - ci którzy będą chcieli, bo to jest dobrowolne, a zachęcam do tego wszystkich - będą poddawani szczepieniom - powiedział minister.

Zaznaczył, że chodzi o kilkaset tysięcy osób i procedura szczepień będzie rozłożona w czasie.

Powrót do szkół

Odnosząc się do możliwego optymistycznego wariantu powrotu uczniów do szkół, minister edukacji i nauki ocenił, że najważniejsza jest dynamika zachorowań.

Przemysław Czarnek 1200 EN.jpg
"Nadzór pedagogiczny i ochrona dzieci". Resort edukacji i nauki podał priorytety na 2021 r.

- Po 17 stycznia do szkoły wracają w pierwszej kolejności uczniowie klas 1-3, być może uczniowie klas maturalnych i klas 8., stopniowo, hybrydowo lub stacjonarnie (...) wszystko zależy, jak epidemiolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii - powiedział Przemysław Czarnek.

Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że matury 2021 będą mogły być przeprowadzone bez egzaminów ustnych. - Nie będzie obowiązkowy. Ci, którzy będą potrzebować egzaminu ustnego w związku z rekrutacją na studia, zagraniczne zwłaszcza, to taki egzamin będzie. Podobnie nie będzie obowiązkowego egzaminu dodatkowego z rozszerzenia, ale też będą ograniczenia wymogów egzaminacyjnych – wyjaśnił minister.


Posłuchaj
17:21 PR1_SD_2020_12_29-07-14-49_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: zdecydowana większość społeczeństwa wie, po co robimy ograniczenia, są wyjątki, które próbują wprowadzić chaos, ale naprawdę jesteśmy odpowiedzialnym społeczeństwem i wiemy, że są po to, by zwalczyć pandemię i dać sobie szansę wrócić do szkół (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Szef MEN mówił również o połączeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 29.12.2020

Godzina emisji: 07.15

pg/kh

Czytaj także

"Nadzór pedagogiczny i ochrona dzieci". Resort edukacji i nauki podał priorytety na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 23:13
 - Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, a także weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które właśnie spływają do ministerstwa - to plany resortu na 2021 rok wymienione przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
rozwiń zwiń