more_horiz

"Widzimy bardzo duże zainteresowanie". Wiceminister zdrowia o szczepieniu seniorów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 07:40
- Dzisiaj o północy wystartowała ogólnopolska infolinia, która jest całodobowa i bezpłatna - możemy tam zgłaszać chęć zarejestrowania się na szczepienie - na razie dotyczy to grupy seniorów, powyżej 80. roku życia. Ponad dwa tys. konsultantów odbiera połączenia, widzimy bardzo duże zainteresowanie u tej grupy osób - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio
senior maseczka 1200.jpg
Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Sprawdź, jak się zarejestrować

- Seniorzy bardzo chętnie zgłaszają się również do punktów szczepień - to kolejny sposób rejestracji. [...] Proces rejestracji na szczepienia jest bardzo prosty. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer PESEL - tłumaczył gość radiowej Jedynki.

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "w grupie seniorów powyżej 70. i 80. roku życia są osoby, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień". - Dlatego w każdej gminie będzie koordynator, który zorganizuje ew. transport. Należy to zgłosić w czasie rejestracji. Czasami są przypadki osób, które od wielu lat leżą w łóżkach. To też trzeba zgłosić - wtedy do takiej osoby przyjedzie mobilny punkt szczepień - mówił.

Posłuchaj
19:25 [PR1] PR1 (mp3) 15 styczeń_2021_01_15-07-15-02_for_media.mp3 Waldemar Kraska: w każdej gminie będzie koordynator, który zorganizuje transport dla seniora (Sygnały dnia/Jedynka)
en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Specjalny formularz internetowy

Wiceminister zdrowia opowiedział również o formularzu internetowym, który może wypełnić każdy z nas. - Jest on przeznaczony dla osób od 18. do 69. roku życia. Zgłaszamy tam swoją chęć na szczepienie. Kiedy nadejdzie etap szczepienia naszej grupy społecznej, dostaniemy odpowiednią informację - powiedział.

Gość red. Gójskiej odniósł się także do tematu szczepień nauczycieli. - Ta grupa zawodowa bardzo chętnie zgłasza chęć zaszczepienia. Kiedy nadejdzie odpowiedni etap, również zostanie uruchomiona specjalna infolinia - podkreślił.

***

Do tej pory w Polsce wykonano 400 tys. szczepień, z tego w czwartek ponad 40 tys. Łącznie w tym tygodniu zaszczepionych zostanie ponad 250 tys. osób, a w przyszłym ponad 330 tys.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 07.15

pb

Zobacz także

Zobacz także